Úvod > Aktuality > Užijte si Středomořský piknik nad Prahou
Užijte si Středomořský piknik nad Prahou
">
Gurmánská turistika

Užijte si Středomořský piknik nad Prahou

  • Vydáno29. července 2016
Za dobrým středomořským jídlem nemusíte cestovat daleko. Stačí dorazit v sobotu 30. července do Botanické zahrady hl.m. Prahy v Troji, kde se seznámíte s některými kulturami středomořských států. Na vlastní oči uvidíte kuchařskou show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, držitele dvou michelinských hvězd, který vařil i pod světoznámým Jamie Oliverem. Vezměte si deky a užijte si piknik nad Prahou.

Držitel dvou michelinských hvězd Marcel Ihnačák předvede návštěvníkům trojské botanické zahrady v rámci akce Středomořský piknik nad Prahou svůj kuchařský um. V sobotu 30. července se seznámíte kulturami některých středomořských států a ochutnáte jejich typická jídla. Akce se koná v Ornamentální zahradě od 11 do 20 hodin a platí se standardní vstupné do zahrady.

Od 11 do 20 hodin je pro vás připraven bohatý stánkový prodej s italskými, francouzskými, portskými, libanonskými víny, olivami, olivovým olejem. Kromě klasického občerstvení zde najdete i pojízdnou kavárničku, libanonská jídla nebo třeba čajové produkty koncentrátů z čajů.

Domů si můžete odnést i šperk z FoxGallery, nebo stylové zahradnické oblečení od firmy Garden girl či knihu se středomořskou nebo jinou tématikou.


Doprovodný program:

11:00-20:00   Proniknete do kultur některých středomořských států (prodejní stánky   
  se středomořskou tématikou)
13:00-15:00   Kuchařská show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka
15:00-16:00   Vystoupení Portugalské kapely Camões House Band
16:15-16:45   Na létajícím koberci kolem Středozemního moře (skupina Sahar – folklorní
  tance Maroka, z egyptských kabaretů po turecký drum solem)
17:30   Cikánské vystoupení (skupina Trn v oku)
19:00   Palitchi Fireshow

 

Středomoří křížem krážem

Po celou dobu akce bude otevřená vinotéka sv. Kláry, na kterou se dostanete i přes expozici Středomoří, kde do 31. 7. probíhá výstava Středomoří křížem krážem. 

Mnoho okrasných, jedlých nebo léčivých rostlin, které jsou součástí našeho každodenního života, pochází z regionu obklopující Středozemní moře. Zajímavé jsou nejen samotné rostliny, ale i jejich plody nebo produkty, které se z nich vyrábí. Výstava rostlin a fotografií Středomoří má v Troji premiéru a představí jednu z nejbohatších botanických oblastí Evropy. Přijďte se s těmito rostlinami či jejich historií seznámit a začněte tak svou letní dovolenou!

Letos nemusíte cestovat daleko, abyste si užili odpoledne plné zábavy, dobrot a jižanské kultury.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.