Úvod > Aktuality > Užijte si Kladno s dětmi – z našich tipů si vybere celá rodina
Užijte si Kladno s dětmi – z našich tipů si vybere celá rodina
"> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Užijte si Kladno s dětmi – z našich tipů si vybere celá rodina

  • Vydáno8. března 2020
Město Kladno nabízí spoustu zážitků pro celou rodinu. Volný čas si můžete zpestřit návštěvou aquaparku, který letos oslavil 20 let své existence, na prohlídku zve hornický skanzen Mayrau, pokud máte rádi zvířata nesmíte vynechat Zoopark Zájezd a největší „peckou“ letošního roku je otevření naprosto unikátního Muzea věžáků.

Máte rádi vodní radovánky? Pak zamiřte do aquaparku!

aquaparkModerní Aquapark Kladno, který letos slaví již 20 let existence, provozuje společnost Sportovní areály města Kladna. Vedle klasického 25 metrů dlouhého plaveckého bazénu s drahami pro kondiční plavání je velkým lákadlem především pro mladé lidi pavilon vodních atrakcí.

Klasický tobogán dlouhý 108 m, tobogán Kamikadze s vyhodnocováním času jednotlivých jízd, šestnáctimetrová dvoudráhová skluzavka, nebo adrenalinová atrakce Spacebowl určená pro dobré plavce starší 12 let, na které lze vyzkoušet účinky odstředivé síly...
 

Historii černého zlata poznáte v Mayrovce

skanzen mayrauSkanzen Mayrau věnovaný těžbě uhlí najdete na Kladensku v obci Vinařice. Skanzen vznikal v 90. letech minulého století díky obětavosti mnoha nadšenců pro hornickou historii. Rozsáhlá expozice zachycuje provoz dolu tak, jako kdyby horníci odešli teprve včera.

K vidění jsou modely důlních děl, svítidel, mineralogické nálezy. Nechybí malá přehlídka měřicí a záchranářské techniky. Prohlídka řady technických památek, včetně ukázky dobývání uhlí pod zemí nebo pochůzky po hornických stezkách za návštěvu určitě stojí. Expozicí vás provedou bývalí horníci – zapálení praktici!
 

Nové Muzeum Věžáků se pomalu otevírá

Muzeum VěžákůOpravdovou raritou bude Muzeum Věžáků, úplná novinka a navíc první svého druhu v České republice! Tvořit jej bude dům z padesátých let minulého století, který si projdete od sklepa až po střechu – včetně krytu civilní obrany, ukázkového bytu či střešní terasy s výhledem.

Muzeum se slavnostně otevře ve čtvrtek 14. března a pak bude pro veřejnost otevřené každou sobotu a o některé státní svátky.
 

Za zvířátky do Zooparku Zájezd

Zoopark ZájezdRodinnou zoo Zoopark Zájezd najdete ve stejnojmenné malé vesnici mezi Kladnem a Prahou. Chovají zde takřka 100 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkaté opičky, velbloudici Áju, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, i na jedinečnou expozici Terária s největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě. Nejen pro děti je zde kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně Ušákova s největším druhem králíků na světě.

Po celý rok zde navíc připravují zábavné a naučné programy. Poslední týden jarních prázdnin, tedy 9. – 15. března, kdy mají prázdniny děti na kladensku, bude navíc ke každé dospělé vstupence 1 dětská vstupenka zdarma, tak toho nezapomeňte využít!
Muzeum věžáků Kladno

Muzeum věžáků Kladno

Zajímá vás historie bydlení na sídlišti za minulého režimu? Pak si prohlédněte Muzeum věžáků v Kladně. Tvoří jej dům z padesátých let minulého století, který si projdete od sklepa až po střechu – včetně krytu civilní obrany, ukázkového bytu či střešní terasy s výhledem.

Aquapark Kladno – široké využití pro sport i volný čas

Aquapark Kladno – široké využití pro sport i volný čas

Aquapark Kladno, který se nachází pouhých 25 km od hlavního města Prahy, nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk. Najdete tu plavecký a masážní bazén, tobogány a skluzavky, nebo příjemný dětský koutek pro ty úplně nejmenší.

Městské medvědárium Kladno

Městské medvědárium Kladno

Kladno má v zámeckém parku malé medvědárium, kde si, pokud máte štěstí, můžete prohlédnout dva adoptované medvědy Martu a Míšu.

Hornický skanzen Mayrau – poznejte dobývání uhlí na Kladensku

Hornický skanzen Mayrau – poznejte dobývání uhlí na Kladensku

Skanzen věnovaný těžbě uhlí najdete na Kladensku v obci Vinařice. Skanzen vznikal v 90. letech minulého století díky obětavosti mnoha nadšenců pro hornickou historii. Rozsáhlá expozice zachycuje provoz dolu tak, jako kdyby horníci odešli teprve včera.

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd je malá zoo s rodinnou atmosférou ve stejnojmenné obci. Uvidíte zde na 100 druhů zvířat včetně mnoha unikátních. Za zmínku stojí lemuři, drápkaté opice, surikaty, velbloudi, obří králíci, veverky a největší kolekce chameleonů ve světových zoo. Nechybí dětské hřiště a občerstvení.

Rozhledna Kožova hora u Kladna

Rozhledna Kožova hora u Kladna

Kožova hora se nachází 2 km jižně od Kladna, při hlavním tahu Kladno-Beroun. Místo si občané Kladna oblíbili již v 19. století a často sem chodívali na nedělní procházky. Pro jejich potřeby vybudoval Klub českých turistů roku 1930 turistickou chatu s rozhlednou.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky