Úvod > Aktuality > Užijte si s dětmi podzimní prázdniny na Grabštejně

Užijte si s dětmi podzimní prázdniny na Grabštejně

Vydáno 29. října 2019 Památky
I o letošních podzimních prázdninách 29. a 30. října 2019 můžete navštívit hrad Grabštejn. Hrad nabízí k nahlédnutí I. prohlídkový okruh včetně kaple. Nemáte-li ještě plán na podzimní prázdniny, je prohlídka Grabštejnu tou ideální volbou.
Hrad GrabštejnHrad Grabštejn je letos během posledních říjnových dnů mimořádně otevřen. Láká tak během podzimních prázdnin děti a jejich rodiče k prohlídce svých interiérů na prvním prohlídkovém okruhu. Spolu s dětmi se tak projdete staletími „proti proudu času“ - od poloviny 16. století do počátku 20. století pokoji šlechtických majitelů i jejich služebnictva a úředníků spravujících panství.

Hrad je otevřen od 29. do 30. 10. vždy od 10 do 15 hodin. Vstupné je 120 koru pro dospělé a 80 Kč pro děti. Děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zcela zdarma. Prohlídky vychází obvykle po 25 minutách od příchodu prvního návštěvníka.
Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí - Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí - Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění ve své celé kráse.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Českolipsko a Jizerské hory

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Českolipsko a Jizerské hory

Českolipsko a Jizerské hory | Památky
27.5.
2020
#světovéČesko a Liberecký kraj

#světovéČesko a Liberecký kraj

Českolipsko a Jizerské hory | Letní sporty