Úvod > Aktuality > Užijte si prohlídky na zámku v Buchlovicích a na hradě Buchlov s dětmi
Až do konce prázdnin mohou rodice využít nabídku zámku v Buchlovicích a se svými detmi si užít nový prázdninový program
"> Až do konce prázdnin mohou rodice využít nabídku zámku v Buchlovicích a se svými detmi si užít nový prázdninový program "> Zámecká zahrada zámku Buchlov "> Detské porhlídky na Buchlove se konají každé pondelí
Památky

Užijte si prohlídky na zámku v Buchlovicích a na hradě Buchlov s dětmi

  • Vydáno27. července 2013
Návštěva památek s dětmi je mnohdy náročná. Na Východní Moravě jsou připraveny speciální programy pro rodiny s dětmi. Zámek Buchlovice připravil na tuto sezónu speciální prázdninové pondělky, kdy je pro nejmenší návštěvníky připraven dětský program, soutěže a hry. Na nedalekém hradě Buchlově zase čekají na malé návštěvníky dětské prohlídky a svými veselými kousky je zabaví "Kašpárek".
Hrad BuchloviceAž do konce prázdnin mohou rodiče využít nabídku zámku v Buchlovicích a se svými dětmi si užít nový prázdninový program. Každé pondělí je totiž v 11 a ve 14 hodin připraven speciální pořad pro děti v areálu zámku. Děti od 3 do 7 let čeká loutkové a hrané divadlo, bludiště po stopách ztraceného páva a pravé zámecké omalovánky. Pro ty starší ve věku 8 až12 let je připravena bojovka v zámeckém parku, při které budou malí objevitelé za úkol plnit naučné úkoly. V zhledem k velkému zájmu doporučujeme všem rodinám včasnou rezervaci na tel. na čísle 572 434 240, případně emailem na buchlovice@kromeriz.npu.cz. Vstupné pro děti je 100 Kč, dospělí zaplatí pouze za vstup do parku.

Hrad Buchlov pokračuje i v letošním roce v dětských prohlídkách. Ty se konají denně vždy v 11 a ve 14 včetně pondělí – Buchlov má totiž i v tento den otevřeno. Dětský okruh je na míru ušit nejmenším návštěvníkům a jeho cílem je děti nejen pobavit a zaujmout, ale také v nich přirozeným způsobem vzbudit zájem o památky a historii vůbec. Součástí vstupenky k dětské prohlídce je drobná publikace „S pastelkami po hradě Buchlově“ plná omalovánek, bludišť, hádanek či spojovaček. Zpestřením pro děti je již druhým rokem „Kašpárek“. Jeho pohádky mohou děti sledovat každou neděli v 10 a ve 13 hodin. Děti zhlédnou např. pohádky Kašpárek a Kalupinka, Kašpárkovy pohádky nebo Kašpárkovy popletené pohádky. Vstupné na dětský okruh je 100 Kč včetně pastelek a publikace, divadelní pohádku mohou děti zhlédnout za 50 Kč. Skeva se poskytuje na dětský okruh s divadelní pohádkou, kdy vstupné činí 130 Kč.
Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.