Úvod > Aktuality > Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě
Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě

  • Vydáno16. prosince 2021
Téměř hodinová okružní plavba, občerstvení v ceně a hlavně únik z předvánočního shonu. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě v adventním čase, které pro vás nachystaly Pražské Benátky. Plavba probíhá na patentních celodřevěných lodích typu Vodouch, které jsou postaveny v duchu nejlepší tradice 19. století. Vyhlídkové plavby jsou v prosinci Na lodích je vždy teplo a není nutné se obávat větru, deště či zimy.
Vodouch v zimní ČertovceZimní plavby po Vltavě probíhají denně od 10:00 do 18:00 hodin, poslední loď vyplouvá v 17:00 hodin. Pětačtyřiceti minutový okruh na lodi typu Vodouch postavené v duchu tradice konce 19. století je spojen i s drobným občerstvením a samozřejmě historickým výkladem zejména o památkách spojených s vodou.

Lodě vyplouvají z podzemního tunelu pod Karlovým mostem už po staletí. Toto kouzelné přístaviště však často neznají ani rodilí Pražané. Během plavby uvidíte vedle již zmíněných památek také Staroměstské mlýny, Národní divadlo, Lichtenštejnský palác, panorama Hradčan, klášter Křižovníků a mnohé další skvosty architektury.

plavba vodouchHistorických zajímavostí, o kterých se ví jen málo, je výkladu celá řada. I v největších mrazech vás na palubě lodi zahřejí kamínka, tak zvaný lodní bubínek, a svařené víno, které obdržíte v rámci ceny lodního lístku. Vstupenka na loď navíc platí i do Muzea Karlova mostu, kde je další program jak pro dospělé, tak pro děti! Aktuálně lze v muzeu zhlédnout také speciální výstavu betlémů a předmětů s vánoční tématikou.

Lodní lístek stojí 340 Kč pro dospělého, 170 Kč pro děti od 6 do 15 let, mladší děti mají plavbu zdarma. Po předložení platného průkazu Lítačka získáte 50% slevu na lodní lístek pro dospělou osobu.
Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.