Úvod > Aktuality > Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě
Zimní plavby po Vltave probíhají každý den mezi 10:30 a 17 hodinou
"> Zimní plavby po Vltave probíhají každý den mezi 10:30 a 17 hodinou "> Užijte si predvánocní plavby lodí po Vltave "> Svarené víno obdržíte v rámci ceny lodního lístku

Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě

Vydáno 10. prosince 2019 Zážitky
Téměř hodinová okružní plavba, občerstvení v ceně a hlavně únik z předvánočního shonu. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě v adventním čase, které pro vás nachystaly Pražské Benátky. Plavba probíhá na patentních celodřevěných lodích typu Vodouch, které jsou postaveny v duchu nejlepší tradice 19. století. Vyhlídkové plavby jsou v provozu 365 dní v roce. Lodičky vyplouvají během provozní doby každých 15 min. Na lodích je vždy teplo a není nutné se obávat větru, deště či zimy.
Vodouch v zimní ČertovceZimní plavby po Vltavě probíhají každý den mezi 10:30 a 17 hodinou. Pětačtyřiceti minutový okruh na lodi typu Vodouch postavené v duchu tradice konce 19. století je spojen i s drobným občerstvením a samozřejmě historickým výkladem zejména o památkách spojených s vodou. Lodě vyplouvají z podzemního tunelu pod Karlovým mostem už po staletí. Toto kouzelné přístaviště však často neznají ani rodilí Pražané.

plavba vodouchHistorických zajímavostí, o kterých se ví jen málo, je výkladu celá řada. I v největších mrazech vás na palubě lodi zahřejí kamínka, tak zvaný lodní bubínek, a svařené víno, které obdržíte v rámci ceny lodního lístku. Vstupenka na loď navíc platí i do Muzea Karlova mostu, kde je další program jak pro dospělé, tak pro děti! Aktuálně lze v muzeu zhlédnout také speciální výstavu betlémů a předmětů s vánoční tématikou.
Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici je ve správě Muzea hlavního města Prahy. Prohlédnete si zde expozici zaměřenou na proměnu Prahy v době panování Karla IV., která věrně přiblížuje podobu měst a život jejich obyvatel v lucemburské době.

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu. Plavby jsou součástí prohlídky Muzea Karla Zemana.

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.