Úvod > Aktuality > Prožijte Vánoce spolu se zvířaty ze Zoo Praha
Prožijte Vánoce spolu se zvířaty ze Zoo Praha
"> "> "> ">
Příroda

Prožijte Vánoce spolu se zvířaty ze Zoo Praha

  • Vydáno24. prosince 2018
Letošní vánoční svátky budou v Zoo Praha ve znamení bohaté nadílky pro návštěvníky i zvířata. Na Štědrý den budou připraveny drobné dárky pro děti a pestrý program mimořádných vánočních krmení. Tento den mohou návštěvníci mimořádně přinést zvířatům například zeleninu nebo ovoce a piškoty, které mohou nechat u hlavního vchodu. Během celé neděle budou také probíhat vánoční komentovaná krmení a setkání a v poledne navíc i speciální program se „zlatým“ prasátkem v Amfiteátru Rezervace Bororo.
Na Štědrý den, kdy budou pokladny zoo otevřeny do 14:00 (areál a většina pavilonů bude otevřena do 16:00), připravila Zoo Praha překvapení především pro děti do 15ti let. Ty mají v tento den vstup do zoo za jednu korunu a u vchodu pro ně budou připraveny drobné dárky.

Ostatní návštěvníci se mohou těšit na bohatý program komentovaných vánočních krmení, oblíbené cvičení lachtanů a v 12:00 na vánoční překvapení se „zlatým prasátkem“. Tento den také mohou návštěvníci přinést dárky zvířatům – například zeleninu, ovoce a piškoty, které mohou nechat u hlavního vchodu.

Gorila Zoo PrahaV úterý 25. a ve středu 26. prosince budou pokračovat speciální komentovaná krmení a štědrá nadílka u dalších zvířat v rezervaci Bororo.

Vánoční komentovaná krmení zvířat budou pokračovat i  ve dnech 28. až 30. prosince. Předáme jim dárky, které donesli lidé na Štědrý den. A navíc dostanou nevyužité vánoční stromky. Svou oblíbenou pochoutku dostane i skupina varanů komodských v pavilonu Indonéská džungle. Symbolem vánočních svátků jsou stromky a ty udělají radost zdejším slůňatům a ostatním členům sloního stáda. Všechny tři sváteční dny, vždy po třinácté hodině, dostanou stromky do výběhu.
Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.