Úvod > Aktuality > Návštěvníky Zoo Děčín vítá hned u vstupu telátko zebu zakrslého
Návštěvníky Zoo Děčín vítá hned u vstupu telátko zebu zakrslého
"> ">
Příroda

Návštěvníky Zoo Děčín vítá hned u vstupu telátko zebu zakrslého

  • Vydáno8. listopadu 2019
Nejčerstvějším přírůstkem děčínské zoo je telátko zebu zakrslého. Telátko je na světě deset dnů, narodilo se na svátek 28. října. Letošní mládě je již šestým odchovaným mládětem tohoto druhu v děčínské zoologické zahradě. Přijďte se s novým obyvatelem zoologické zahrady seznámit! Zoo má otevřeno denně od 8:00 do 16:00 hodin.
zoo děčín zebuZbarvení nespíše telátko zebu zdědilo po prarodičích, protože rodičům se svým vzhledem vůbec nepodobá. Má hnědošedou srst, ačkoli matka je hnědočerná a otec černý s bílými znaky. Letošní mládě je již šestým odchovaným mládětem tohoto druhu v děčínské zoologické zahradě. Pohlaví telátka ošetřovatelé prozatím neznají. Návštěvníci mohou mládě od prvního dne pozorovat v expozici. Ta je hned prvním výběhem, který je přivítá po vstupu do zoo.

krávy zebuZebu zakrslý patří ve zvířecím světě k rekordmanům. Jde totiž o nejvzácnější a zároveň nejmenší plemeno domácího skotu na světě. Název pochází z tibetštiny a znamená "hrbatý". To proto, že typickým znakem pro tento druh skotu je nápadně vyčnívající hrb na hřbetě, který je složen z tukové tkáně a slouží podobnému účelu jako hrb u velbloudů. Dalším znakem všech plemen zebu jsou také dlouhé odstávající uši, které slouží k termoregulaci. Zebu zakrslý dosahuje hmotnosti do 200 kg a nepřevyšuje kohoutkovou výšku 1 metr. Kráva může ročně vrhnout až dva potomky.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.