ÚvodAktualityUžijte si pivní podzim v Plzni
Gurmánská turistika

Užijte si pivní podzim v Plzni

  • 12. září 2023
Období vinobraní se Plzně moc netýká, to ale neznamená, že se tu na podzim nic neděje! V následujících měsících máte na výběr z několika pivních událostí, které k Plzni prostě patří. Vždyť taky dala světu to nejlepší pivo na světě!

Slunce ve skle chystá i letos dvoudenní program

PivoPátek a sobota 15. a 16. září budou zalité sluncem, pokud ne tím na obloze, tak alespoň ve sklenicích. Do Pivovarského dvora Plzeň – Pivovaru Purkmistr a na Selskou náves v Černicích přijede několik desítek pivovarů především z Čech a zastoupeno bude až 200 pivních značek. Bude jen na vás, kolik jich stihnete ochutnat. V pátek bude festival Slunce ve skle zahájen s kapelou Circus Problem, na druhý den pak Electic Therapy. V sobotu můžete vyrazit na prohlídku pivovaru i pivních lázní a celý den se můžete bavit hudebním programem i pivními soutěžemi.
 

Malá pozvánka na velkou akci: Pilsner Fest 2023

Pilsner FestPrvní víkend v říjnu, letos 6. a 7. 10. je v Plzni již tradičně ve znamení oslav piva, které zná celý svět. Také letos ožije pivovar Plzeňský Prazdroj živou hudbou, dobrým jídlem a multižánrovou kulturou během Pilsner Festu. Na co se můžete kromě koncertů těšit? V první řadě na výborné pivo, které vám načepují nejlepší čeští výčepní. Dále vás čeká škola čepování, speciální prohlídky pivovaru, soutěže a stánky, které odhalí zajímavosti z historie i současnosti pivovaru. Kromě velké stage s opravdovými hvězdami bude připravena i malá stage, kde se představí nadaní buskeři anebo novější, začínající kapely. Velkým překvapením bude muzikál Divadla J. K. Tyla. V sobotu v 18:42 se bude tradičně konat slavnostní přípitek. Proč v tento čas? Protože první várka piva Pilsner Urquell byla uvařena právě v roce 1842.
 

Nejen na pivo do Depa

akce v DEPuNa dny státních svátků 28. září a 28. října připadá oblíbený festival pouličního jídla DEPO Street Food Market, který provoní areál plzeňské Kreativní zóny DEPO 2015 lákavými vůněmi lahůdek z bister a food trucků s rychlým a chutným jídlem. Na milovníky dobrého jídla čeká vždy od 10:00 do 18:00 hodin pestrá ochutnávka zajímavostí, známé z pouličních občerstvení z celého světa. Přijďte ochutnat kvalitní hamburgery, hotdogy, sladké i slané palačinky, ale i vegetariánské a bezlepkové pokrmy. Zaujme jistě i stánek s belgickými hranolky, štrůdly či tortilami. Vedle jídla potěší vaše chuťové buňky také lahodná káva, zmrzlina, pojízdný Prosecco bar anebo vybraná piva malých pivovarů.
Pilsner Fest 2024

5. 10.
Pilsner Fest 2024

Měsíc říjen je v Plzni již tradičně ve znamení oslav piva, které zná celý svět. Také letos ožije pivovar Plzeňský Prazdroj bohatou hudební přehlídkou a zábavou. 

Festival minipivovarů Slunce ve skle 2024 v Plzni

12. 9.14. 9.
Festival minipivovarů Slunce ve skle 2024 v Plzni

Festival minipivovarů na nádvoří pivovaru Purkmistr přiláká na selskou náves v plzeňských Černicích několik desítek minipivovarů především z Čech.

Další aktuality

Benediktinské dny oživí klášter Kladruby

V pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 se konají oživené noční prohlídky kláštera v Kladrubech, tzv. Benediktinské dny. Netradiční exkurze klášterem vám přiblíží významné období našich dějin.
11. červenec 2024 10:00
Památky, Plzeňský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kam k vodě na Plzeňsku

Okolí Plzně nabízí možnosti koupání v několika vodních nádržích, rybnících i přírodních biotopech. Vybrat si můžete například nádrž Hracholusky, biotop Kotynka či Blovice, lomy Starý Klíčov, Hradec anebo Hradišťský vrch. Nejoblíbenějším místem Plzeňanů je Velký bolevecký rybník.
9. červenec 2024 10:30
Letní sporty, Plzeňský kraj

V šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně

Boutique hotel Nebespán nabízí od 5. do 7. července a 24. až 25. srpna mimořádný kulinářský zážitek – zdejší francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux vám těchto dnech připraví nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise. Kromě vynikající kuchyně si v Nebespánu můžete dopřát skvělý odpočinek.
4. červenec 2024 9:00
Ubytování, Plzeňský kraj

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: tipy na výlety za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
4. červenec 2024 6:16
Památky, Plzeňský kraj

Poledník, Třístoličník a Bučina: tři krátké výlety přes hranice na Šumavě

Hledáte zajímavý námět na šumavský výlet? Vyzkoušejte naše tipy na krátké výlety přes hranice. Vybrali jsme si horu Poledník, Třístoličník a oblíbenou Bučinu. Udělejte si hezkou procházku těmito místy, která byste za minulého režimu museli obejít velikým obloukem.
3. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Evropského poháru v downhillu

Po třech letech se o nastávajícím prodlouženém víkendu postaví bikeři na start mezinárodního podniku v downhillu na šumavském Špičáku. Ve dnech 5. až 7. července 2024 se pojede v pořadí 4. závod šestidílné série iXS Downhill Cupu, kde mohou startovat i jezdci bez licence.
2. červenec 2024 13:50
Letní sporty, Plzeňský kraj

V létě lákají do Klatov karafiáty i tradiční pouť

Výlet do Klatov se obvykle neobejde bez krkolomného výstupu na Černou věž, sestupu do tajemných katakomb a obdivování barokní lékárny U Bílého jednorožce. Pokud se sem s portálem Kudy z nudy vypravíte o víkendu 12. až 14. července 2024, můžete si navíc užít tradiční pouť a výstavu slavných klatovských karafiátů!
30. červen 2024 18:54
Životní styl, Plzeňský kraj

Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Je to již více než 200 let, kdy do Klatov přivezl baron Josef Volšanský, vracející se z napoleonských válek, semena květin původem z Francie, které se postupem času staly symbolem města. Pokud i vy patříte k obdivovatelům něžné krásy těchto květin, prohlédněte si množství klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků. Letos se výstava koná již od 28. června, a potrvá určitě alespoň do 14. července 2024.
27. červen 2024 14:00
Příroda, Plzeňský kraj