Úvod > Aktuality > Užijte si 8. ročník obnoveného Vinobraní na Kačině

Užijte si 8. ročník obnoveného Vinobraní na Kačině

Vydáno 4. září 2019 Gurmánská turistika
Znovuobnovená tradice Vinobraní na Kačině se do zámeckého parku vrací v sobotu 7. září od 9:30 do 19:00 hodin. Degustaci perlivého burčáku a ochutnávky vín doprovodí na třech hudebních pódiích například Orchestr Jaroslava Ježka a Jitka Zelenková, No Name nebo Neřež. Nebudou chybět ani ukázky výcviku koní nebo koutek s domácími zvířaty.

KačinaVinobraní na Kačině je jednou z nejkrásnějších událostí svého druhu v regionu, letos oživenou o doprovodný kulturní program pro všechny věkové kategorie. Poslední roky je kladen důraz zejména na rodiny s dětmi, na to, aby na zámku Kačina mohly trávit svůj čas společně. Letos jim například na Vinobraní bude věnována celá jedna stage. Před polednem začne hrát loutkové divadlo, pak přijde kouzelník Roberto a program večer uzavře Divadélko Kůzle.

K průběhu akce patří koncerty populárních interpretů, ukázky zemědělských strojů, domácích zvířat, jezdeckých dovedností, soutěž o poznání odrůdy vína, burčákové hody, prohlídka zámku, ochutnávky dobrého jídla a vína, řemeslné trhy i bio market. Letos se z hudebního programu můžete těšit na Jitku Zelenkovou, skupinu No Name, Michala Karbana Trio nebo Green Day Revival.


Parkur, králičí hop i fontána s vínem

VínoNedílnou součástí Vinobraní na Kačině je výstava zemědělské techniky, prezentace regionálních výrobců, výstava domácích zvířat z farmy, naučná stezka pro děti a probíhat budou také zajímavé ukázky: například parkurové skákání, těžký tah koněm, ukázka oblíbeného králičího hopu. Svou práci předvedou také hasiči z HZS Kutná Hora. Nebude chybět ani fontána hraběte Chotka s tekoucím vínem. Tato fontána je odkazem na tradici vinařství na zámku, které se konalo již v roce 1847.

Sezonní oslava konce žní je pořádána na podporu sedláků, zemědělských podniků a zpracovatelů v kraji, je to také příležitost pro společné setkání návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Slavnost, kterou se ukončují žně, lze najít téměř ve všech zemědělských kulturách. Na zámku Kačina se první takové oslavy konaly už v roce 1847. Vždy se slavilo v areálu zámku a v přilehlé obci.

Od 10 hodin až do konce akce bude zajištěná kyvadlová doprava zdarma z Kutné Hory, Čáslavi a zpět v půl hodinových intervalech ze zastávek autobusové stanoviště u Billy a z vlakového nádraží.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Další aktuality

8.10.
2019
Objevte taje mělnického vinařství

Objevte taje mělnického vinařství

Střední Čechy | Gurmánská turistika
3.10.
2019
Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Střední Čechy | Gurmánská turistika
24.9.
2019
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Střední Čechy | Gurmánská turistika