Úvod > Aktuality > Užijte si 10. ročník obnoveného Vinobraní na Kačině
Užijte si 10. ročník obnoveného Vinobraní na Kačině
"> "> "> "> "> "> Vinobraní na zámku Kacina ">
Gurmánská turistika

Užijte si 10. ročník obnoveného Vinobraní na Kačině

  • Vydáno9. září 2021
Znovuobnovená tradice Vinobraní na Kačině se do zámeckého parku vrací v sobotu 11. září od 9:30 do 19:00 hodin. Degustaci perlivého burčáku a ochutnávky vín doprovodí po celý den hudební program na dvou podiích. Nebude chybět ani prezentace BIO výrobců a jejich výrobků a regionálních výrobců nebo koutek s domácími zvířaty.

zámek KačinaVinobraní na Kačině je jednou z nejkrásnějších událostí svého druhu v regionu, letos oživenou o doprovodný kulturní program pro všechny věkové kategorie. Vinobraní připomíná tradici vinařství na zámku Kačina, které se zde konalo již v roce 1847. První ročník novodobého vinobraní proběhl v roce 2011. Návštěvníci vinobraní se mohou těšit na přehlídku českých, moravských i zahraničních vín, nabídku pokrmů z lokálních surovin nebo regionální produkty z Kutnohorska. Vstupné se neplatí, víno však bude rozléváno jen do nevratných sklenic v ceně 50 Kč.

zámek kačina dožínkyK průběhu akce patří široký hudební program na dvou podiích, ukázky zemědělských strojů, domácích zvířat, jezdeckých dovedností, soutěž o poznání odrůdy vína, burčákové hody, prohlídka zámku, ochutnávky dobrého jídla a vína, nebo také farmářské a řemeslné trhy. Letos se z hudebního programu můžete těšit na Hradišťan, Katarínu Knechtovou, kapely Trijo, 13 PM, Martyho Bandu, George and Boogie All Stars či Naplech.


Čerstvé hrozny, lisování šťávy a aktivity nejen pro děti

VínoNedílnou součástí Vinobraní na Kačině je výstava zemědělské techniky, prezentace regionálních výrobců, výstava domácích zvířat z farmy nebo naučná stezka pro děti. Ty budou moci společně s dospělými návštěvníky ochutnat čerstvé hrozny a podívat se na lisování vinné šťávy. Dalším programem přichystaným pro malé návštěvníky je „Zemědělství žije aneb poznej práci sedláka” nebo naučná procházka Škola v lese. Po celou dobu akce budou přístupné také prohlídky zámku, a to všechny tematické okruhy za standardní vstupné.

vinobraní na kačiněSezonní oslava konce žní je pořádána na podporu sedláků, zemědělských podniků a zpracovatelů v kraji, je to také příležitost pro společné setkání návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Slavnost, kterou se ukončují žně, lze najít téměř ve všech zemědělských kulturách. Na zámku Kačina se první takové oslavy konaly už v roce 1847. Vždy se slavilo v areálu zámku a v přilehlé obci.

Od 10 hodin až do konce akce bude zajištěná kyvadlová doprava zdarma z Kutné Hory, Čáslavi a zpět v půl hodinových intervalech ze zastávek Kutná Hora autobusové nádraží, Kutná Hora hlavní vlakové nádraží, Kaňk – u kostela, Čáslav autobusové nádraží, Čáslav vlakové nádraží i Žehrušice Obecní úřad.

Půjčovna dobových kostýmů na Kačině

Půjčovna dobových kostýmů na Kačině

Novinka na zámku Kačina, staňte se na chvíli hraběnkou! Zapujčte si dobové šaty na procházku zámeckými zahradami a udělejte si originální fotky v exteriéru zámku. Kostýmy jsou replikami šatů v klasicistním, empírovém stylu, za který vděčíme ženě Napoleona Bonaparte Josephine Beauharnais.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky