Úvod > Aktuality > Užijte si o víkendu strašidelnou Prahu
Užijte si o víkendu strašidelnou Prahu
">
Zážitky

Užijte si o víkendu strašidelnou Prahu

"Už na zítřek, 2. listopadu, připravilo Muzeum pověstí speciální Dušičkové prohlídky. Od 20 hodin si můžete projít muzeum potmě se svíčkami. Na sobotu pak připravili plavbu Čertovkou. Od 17 do 18:30 hodin se můžete nalodit na Čertovce pod Karlovým mostem, odkud bude provádět vodník znalý místních pověstí a schopný vyvolat z pobřežních stínů duchy staré Prahy. "
Muzeum pověstí a strašidel oblékne do svitu svíček a nabídne svým návštěvníkům originální program s překvapením ke každé zakoupené vstupence!

Setkáte se nejen s duchy, ale také s živými legendami! Kouzlo, které způsobilo zjevení pražských strašidel v Mostecké ulici, se večer rozšíří i na ty, kdo s jejich pohnutým osudem přímo souvisí.

Město duchů na magickou noc vydá nejen svá strašidla, ale ožijí v něm i ti, kdo stáli při vzniku pražských legend a sami vás zasvětí do příběhů, které se staly nesmrtelnými. Potkáte Fausta, manžela bezhlavé Laury, zhýralého šlechtice, který přibil kuplířku za jazyk na vrata a mnohé další. 

Vstupní i expoziční prostory muzea budou v tento den osvětleny svíčkami, personál muzea bude oblečen do dobových kostýmů.

Přízemní prostor muzea seznamuje náročnějšího návštěvníka s příběhy stojícími v pozadí vzniku pověstí a výskytu strašidel, včetně jejich uměleckých vizualizací. Sklepní prostory domu, jehož historie sahá až do počátku 13. století, zavedou návštěvníky přímo do města strašidel. Tam se s nimi mohou setkat tváří v tvář díky citlivě vybudovanému modelu uliček a zákoutí Staré Prahy. Obsahová stránka expozice je inspirována výhradně autentickými záznamy a legendami, tedy nikoliv pohádkami, filmy či fantazií realizátorů. Expozice rozšířená o interaktivní hříčky!


Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.