Úvod > Aktuality > Užijte si netradiční noční prohlídky na zámku v Jindřichově Hradci
Užijte si netradiční noční prohlídky na zámku v Jindřichově Hradci
"> ">
Památky

Užijte si netradiční noční prohlídky na zámku v Jindřichově Hradci

  • Vydáno3. září 2019
Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci zve na mimořádné prohlídky, které zavedou zájemce do kostela sv. Jakuba, Španělského křídla zámku anebo na výstavu Černínové a Kabinety Stuchlé. Tyto prohlídky se konají o víkendu 7. až 8. září 2019 v rámci Dnů evropského dědictví (EHD).
Jindřichův HradecNa hradě a zámku Jindřichův Hradec se budou konat v sobotu a neděli 7. a 8. září v rámci EHD – Dnů evropského dědictví 2019 mimořádné prohlídky.

Novinkou oproti dřívějším ročníkům je zpřístupnění kostela sv. Jakuba. Byl postaven v letech 1856-1860 jako místo posledního odpočinku rodiny Černínů. V rámci této zvláštní příležitosti si budete moci prohlédnout interiér kostela včetně interiéru věže. Prohlídka je volná a bezplatná.

Jindřichův hradecI v letošním roce budete moci navštívit jindy nepřístupné prostory tzv. Soudnice s již částečně restaurovanou unikátní freskou Zemského sněmu z doby kolem roku 1500, nahlédnout do soukromé kaple Jindřicha IV. s freskovou výmalbou z konce 15. století a řady dalších prostor. Prohlídka je komentovaná a zpoplatněná. Dospělí zaplatí 100 Kč, děti, studenti a senioři pak 70 Kč. S ohledem na tradičně velký zájem doporučujeme předchozí rezervaci.

Volný vstup čeká příchozí na výstavu Černínové a Kabinety Stuchlé. Obnovenou výstavu představující příslušníky rodiny Černínů v jejich diplomatických rolích v letošním roce doplnila okouzlující výstava pohyblivých loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé.
Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.