Úvod > Aktuality > Užijte si nejstarší hudební festival u nás – Trutnov Open Air
Užijte si nejstarší hudební festival u nás - Trutnov Open Air
"> ">
Životní styl

Užijte si nejstarší hudební festival u nás – Trutnov Open Air

  • Vydáno15. srpna 2016
Festival přezdívaný jako „Český Woodstock“ se uskuteční 18. až 21. srpna. Festival, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987. Na TrutnOFF poprvé přijede Richard Müller s kapelou a z Nového Zélandu přiletí Fat Freddy´s Drop. Z Moravy dojede dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i cimbálovka z Horňácka.

Festival je známý svým širokým hudebním záběrem a mimohudebními přesahy, zejména do oblasti ekologie, politiky či náboženství. Vyznačuje se neobvyklou a neotřelou dramaturgií, mimořádnou atmosférou, prodchnutou indiánskou filosofií a hosty ze společenského a kulturního života. Jedním z pravidelných návštěvníků festivalu byl i disident, dramatik a pozdější prezident Václav Havel, který byl v roce 2007 jmenován náčelníkem festivalu.

Na hudební přehlídku s indiánským duchem a kořeny v undergroundu z počátku osmdesátých let minulého století přijede poprvé Richard Müller s kapelou. Tradiční pestrobarevnou mozaiku doplní novozelándská skupina Fat Freddy's Drop, která si v podhorském ležení odbude své první vystoupení v naší zemi, dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i horňácká cimbálovka.