Úvod > Aktuality > Užijte si nedělní workshop na výstavě Da Vinci – Inventions
Užijte si nedělní workshop na výstavě Da Vinci - Inventions
">
Kultura

Užijte si nedělní workshop na výstavě Da Vinci – Inventions

  • Vydáno1. srpna 2015
Malíři, kreslíři, profíci i amatéři mají šanci vyzkoušet svůj um v rámci workshopu, který se koná tuto neděli ve Velkém sále pražské Lucerny od 17-19 hodin na výstavě Da Vinci – Inventions.
Dvouhodinový workshop pod vedením Stanislavy Širočkové, vítězky letošní soutěže 3M Design Innovation Award Vol II, kombinuje krátkou přednášku o technikách kreslení Leonarda da Vinci a tematické kreslení, jakým je anatomie (studie kreslení rukou a nohou), Vitruviánský člověk (proporce těla a zlatý řez), architektura (základ perspektivy).

Kreslící zručnosti nejsou podmínkou! Přijďte a zapojte se do hravé a uvolněné hodiny kreslení, kde můžete oživit nebo znovu objevit vášeň pro výtvarné umění. Postupně představíme několik variací kreslících médií včetně tužky, pastelu a uhlíku. Přijďte s otevřenou myslí a chutí experimentovat. Workshop je zahrnut v ceně vstupného včetně kreslících potřeb.

Využijte příležitost jak strávit nedělní podvečer na výstavě Da Vinci – Inventions.
Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.