Úvod > Aktuality > Užijte si nedělní show dravců se sokolníky na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Užijte si nedělní show dravců se sokolníky na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Vydáno 17. srpna 2019 Zážitky
Stezka korunami stromů v krkonošských Janských Lázních láká na vystoupení dravců v doprovodu sokolníků ze sdružení Dotkni se křídel, které mohou návštěvníci spatřit každou prázdninovou neděli od 11 do 16 hodin.
DravecStezka korunami stromů vznikla na okraji Janské Lázně v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů.

Každou prázdninovou neděli navíc nabízí speciální program se sokolníky a jejich dravci. Od 11 do 16 hodin si na Stezce můžete dravce prohlédnout pěkně zblízka, dozvědět se o nich různé zajímavosti a když budou mít dravci dobrou náladu, tak si je i pohladíte. To už však záleží na nich...

Do korun stromů v Krkonoších se podívají také návštěvníci s hendikepem. Stezka je v celé své délce bezbariérová. Vstupné pro dospělé stojí 250 korun, pro děti 190 Kč.
Černohorský Express - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.