Úvod > Aktuality > Užijte si Monínec! Zahajuje zimní sezonu už 16. listopadu
Užijte si Monínec! Zahajuje zimní sezonu už 16. listopadu
"> "> "> ">
Zimní sporty

Užijte si Monínec! Zahajuje zimní sezonu už 16. listopadu

  • Vydáno14. listopadu 2019
V sobotu 16. listopadu spustí na Monínci Horní kotvu v délce 600 metrů a v plné šíři. V provozu bude také a Hotelová lyžařská škola. Monínec je díky nové zasněžovací technologii Snowfactory prvním místem v Česku, kde je letos možné na tak dlouhé trati lyžovat. Současně je prvním evropským areálem, kde je Snowfactory využito právě jen pro sjezdové lyžování.
MonínecUž v sobotu 16. listopadu zahajují na Monínci letošní zimní sezonu. Vysněžena bude horní část sjezdovky, tzv. Horní kotva a v provozu bude i Hotelová.lyžařská škola. Nabízí se tak ideální příležitost pro všechny, kteří se chtějí naučit nebo procvičit na lyžích ještě než vypukne hlavní sezóna. Hotelová sjezdovka je dlouhá téměř 200 metrů, vybavená vlekem poma.

Kromě státního svátku zde bude jinak v Areálu Monínec provoz pro veřejnost zajištěn na denní lyžování (pátek – neděle) od 9.00 do 16.00 hodin a večerní od 18.00 do 21.00 hodin (úterý – sobota). Od pondělí do čtvrtka bude svah přes den určen skupinám a firemním akcím. V případě vyššího zájmu bude po tyto dny určen také široké veřejnosti.

monínec první lyžováníZákladní ceny za lyžování jsou v Areálu Monínec podobné jako v loňské sezóně. Ve vedlejší sezóně, která potrvá do 6. prosince 2019 a pak zase poběží od 16. března 2020, bude stát celodenní jízdné 515 korun pro dospělého a 385 korun pro dítě. Večerní lyžování pak bude za 325 Kč. V hlavní sezóně lyžař zaplatí za celodenní skipas 640 korun. Večerní jízdné přijde na 405 korun.

Díky nové technologii zasněžování Snowfactory se předpokládá, že se bude na Monínci lyžovat minimálně do dubna. Technologie vytváří sníh, který je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky. Ty mají teplotu -5 °C, a proto také produkují vlastní chlazení a udrží se tak venku déle. Doposud se Snowfactory ve světě používalo zejména pro biatlonové tratě nebo skokanské můstky.
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky