Úvod > Aktuality > Užijte si Mikulášskou na Stezce korunami stromů

Užijte si Mikulášskou na Stezce korunami stromů

Vydáno 6. prosince 2018 Zážitky
Druhou prosincovou sobotu se nenechte rozhodit zimou a rozhodně vyrazte s dětmi na Lipno. Podnikněte procházku, během níž navštívíte zimní Stezku korunami stromů. Již tradičně 8. 12. 2018 na ní bude nadělovat svatý Mikuláš se svojí družinou. Připraven je program pro rodiny s dětmi. Každý, kdo na Stezku dorazí mezi 11. a 14. hodinou, potká nejen Mikuláše a anděla, ale také zaručeně pravé čerty.
ČertStezka korunami stromů Lipno připravuje pravidelně pro své návštěvníky doprovodný program k nejrůznějším příležitostem. Mikulášská nadílka patří k již tradičním akcím na začátku lyžařské sezóny na Lipně.

Zapomeňte na předvánoční stres, přeplněná nákupní centra nebo ruch měst. Udělejte raději něco pro sebe. Vyrazte v sobotu 8. prosince na mikulášskou nadílku na Stezce korunami stromů Lipno. Z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou se ke vstupu dostanete krátkou procházkou nebo stezkabusem, který je s Lipno.card zdarma. Mikuláš, anděl a čerti budou na děti čekat mezi 11. a 14. hodinou. Pro všechny je připraveno sladké překvapení.
 
Procházka po Stezce korunami stromů nabídne nejen pobyt na čerstvém vzduchu a zajímavé znalosti o lese prostřednictvím informačních zastávek, ale také romantické pohledy na zimní Lipno.
Naučná stezka Lipno - Frymburk

Naučná stezka Lipno - Frymburk

Naučná stezka Lipno vede mezi severní částí Lipno nad Vltavou a Frymburkem. Je jednosměrná a kopíruje až na jedno odbočení trasu žluté turistické značky. Trasa dlouhá 5,5 km začíná na parkovišti pod lyžařským areálem Kramolín a končí nad obcí Frymburk.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.