Úvod > Aktuality > Užijte si o víkendu masopust v Chomutově
Užijte si o víkendu masopust v Chomutově
"> ">
Památky

Užijte si o víkendu masopust v Chomutově

  • Vydáno8. února 2019
Jako každý rok, když zima vrcholí, Vánoce jsou už skoro zapomenuty, ale jaro je ještě v nedohlednu, se všichni velice rádi inspirujeme letitými tradicemi předchozích generací. Pojďte si užít masopustní veselí a připomenout lidové tradice v sobotu 9. 2. 2019 do skanzenu Stará Ves v Chomutově.
Chomutovský masopustJiž tradičně v prostředí Staré Vsi v Chomutově, v době vrcholící zimy, koná masopustní průvod a veselice. Všichni zájemci jsou v sobotu 9. února 2019 zváni do masopustního průvodu v doprovodu koní, který vychází ve 13:00 hodin od Městského divadla v Chomutově, prochází přes Náměstí 1. máje a pokračuje po cyklostezce ke skanzenu Stará Ves v chomutovského zooparku.

Součástí masopustu je i soutež pro rodiny s dětmi s maskoty kozou Rózou a kozlíkem Rozmarýnkem. Jestliže jste rodina, která ráda spolu tráví volný čas a je pro každou legraci, určitě se zúčastněte zábavných akcí, sbírejte soutěžní známky a zapojte se tak do soutěže o skvělé ceny. Registrace, výdej hracích karet a soutěžních známek bude probíhat ve stánku Rodinného zápolení na Skanzenu stará ves. Podmínkou však je, aby byl minimálně jeden člen rodiny v masce. Soutěžní klání bude pokračovat až do 17:00 hodin.

Koza Róza ChomutovNaši předkové vítali každou příležitost k rozptýlení. Právě masopust patřil k nejoblíbenějším možnostem, jak nemyslet na to, že loňská úroda už je téměř snědena a do nové je ještě daleko. Nastrojeni do nápaditých masek a posilněni alkoholem křepčili mezi staveními za doprovodu hudby a veselého zpěvu. Mísy smažených koblih a zabíjačkové pochoutky dokreslovaly optimistickou atmosféru, a dávaly pozapomenout na skutečnost, že další příležitost k pořádné hostině bude až o Velikonocích.
Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.