Úvod > Aktuality > Užijte si májovou romantiku v Mariánských Lázních
Mariánské Lázne vždy patrily k vyhledávaným lázenským mestum
"> Mariánské Lázne vždy patrily k vyhledávaným lázenským mestum "> Chcete-li si doprát opravdové wellness, kde jinde jej pak prožít lépe než v lázních "> Pobyt si ale mužete zpestrit také divadlem, golfem, tenisem nebo jízdou na koni "> S jarním pocasím jiste objevíte i kouzlo okolní panenské prírody "> Romantické lázne, to jsou typické kolonády, parky a puvabné pavilony
Lázně a wellness

Užijte si májovou romantiku v Mariánských Lázních

  • Vydáno27. dubna 2016
Mariánské Lázně vždy patřily k vyhledávaným lázeňským městům. Dodnes z nich čiší romantické kouzlo a pocit luxusu tu pocítíte na každém kroku. Romantické lázně, to jsou typické kolonády, parky a půvabné pavilony, kde se čas sám o sobě zastaví, a vy se zastavíte s ním. Zpívají fontána bude v roce 2016 zahájena již v sobotu 30. dubna ve 21:00 hodin. Na slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se mpůžete těšit od 13. do 15. května 2016. Součástí oslav je slavnostní koncert, mše, svěcení pramenů a bohatý doprovodný kulturní program.

Mariánské LázněMožná, že to byl vždy účel lázní a už jen sama atmosféra je balzámem na duši, a lázeňské procedury pak opraví a zklidní tělo. Chcete-li si dopřát opravdové wellness, kde jinde jej pak prožít lépe než v lázních. Může to být pro vás i takové otestování si lázeňských procedur před tím, než se vydáte do lázní na delší pobyt.

Mariánským Lázním, lázeňství a odpočinku patří ale i romantické pobyty ve dvou, a kdy jindy si na sebe udělat čas než v máji, měsíci lásky.

MariánkyS jarním počasím jistě objevíte i kouzlo okolní panenské přírody, o které se směle může říct, že je léčivá. Ne nadarmo se Mariánským Lázním říká město pramenů, v okolí jich naleznete celkem sto. Za některými z nich se určitě vydejte pěšky nebo na kole, značených tras pro pěší a cyklo výlety je v okolí nesčetně. Pobyt si ale můžete zpestřit také divadlem, golfem, tenisem nebo jízdou na koni. I když se ve spojení s lázněmi používá hlavně slovo "odpočívat", můžete si zde užít odpočinek aktivní i pasivní.

Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánských Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.

Křížový pramen v Mariánských Lázních

Křížový pramen v Mariánských Lázních

Křížový pramen je nejslavnější a jeden z nejstarších a nejdéle používaných pramenů. Vyvěrá v pavilonu Křížového pramene, který se nachází na mariánskolázeňské kolonádě.

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.