!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si léto v příjemném prostředí historických klášterů v Českém Krumlově
Užijte si léto v příjemném prostředí historických klášterů v Českém Krumlově
">
Památky

Užijte si léto v příjemném prostředí historických klášterů v Českém Krumlově

Vydáno 20. července 2018
Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech. Užihete si zde pohostinnost zdejších zahrad, krásné výstavy, řemeslné dílny a děti potěší hrané pohádky. V sobotu 21. června vás zde navíc čeká klášterní jarmark.
Kláštery KrumlovPrázdniny v unikátním českokrumlovském „trojklášteří“ si můžete užít mnoha způsoby. Tak například v sobotu 21. července 2018 se na klášterním dvoře chystá jarmark! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Jarmark se koná od 11:00 do 19:00 hodin.

V sobotu se zde bude konat také pohádka v podání divadla Navětvi o princi Bajajovi. Jedná se o klasickou pohádku s loutkami na motivy příběhu od Boženy Němcové, ve které se objeví princ, princezna, král, drak, kůň, meč i květina. O tom, že v životě je vždycky potřeba troška nadhledu, dobré nálady a kouzelný meč taky není k zahození... Pro děti od 3 let a všechny milovníky pohádek! Představení začíná ve 14:00 hodin na klášterním dvoře „pod lípou“ (mokrá varianta Velký sál). Vstupné je zdarma.
 

Rodinné pátrání po klášterních zahradách

Rdinné pátráníOd 21.7. se spouští také rodinný program s názvem Rodinné pátrání po klášterních zahradách, který bude k dispozici až do 31. 8. 2018. Jaké záhady skrývají středověké kláštery? Jaká řemesla ve středověku kvetla, a která z nich se dochovala do dnešních dní? Staňte se detektivy, samostatně za pomoci mapy a indicií pátrejte spolu s dětmi všichni společně po klášterních záhadách a objevte i to, čeho si běžný návštěvník nevšimne. Mapa záhad vás postupně zavede do zajímavých zákoutí celého areálu od sklepa po půdu i do klášterních zahrad. Na úspěšné badatele čeká odměna. Po pátrání si můžete odpočinout i pohrát v Interaktivní expozici lidských dovedností.

Pátrat lze denně od 21. 7. do 31. 8. 2018 mezi 10. a 18. hodinou (poslední možnost vstupu v 16:00 hod.). Délka programu cca 120 minut včetně návštěvy interaktivní expozice. Vstupné vyjde na 440 Kč/rodina (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let).
 

Řemesla v klášteře

KovářKaždý den v červenci a srpnu se od 10 do 18 hod. otevírá hned několik řemeslných dílen, ve kterých se můžete naučit dobové dovednosti od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchařky či sklářky a vytvořit si vlastními silami řemeslný výrobek. Anebo si rovnou koupit hotový výrobek. V sobotu 21. 7. bude přítomen kovář, brašnář, hrnčíř a barvířka. V neděli 22. 7. se můžete setkat s kovářem, brašnářem nebo hrnčířem.

Denně jsou přístupné stálé expozice Život a umění v krumlovských klášterech, Interaktivní expozice lidských dovedností.
Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.

Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Komplex klášterních budov je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova. Dvojí konvent bratří a sester řádu sv. Františka byl založen v polovině 14. století rodem Rožmberků a od té doby prošel mnoha proměnami, tou poslední v letech 2014 - 2015.