Úvod > Aktuality > Užijte si léto s párou na Vysočině
Užijte si léto s párou na Vysocine
"> Užijte si léto s párou na Vysocine "> Témer každou sobotu a nedeli se vydá na cestu ve vybraných úsecích trate historický parní vlak v cele s lokomotivou 213.901 "> Zahájení Parního léta
Zážitky

Užijte si léto s párou na Vysočině

  • Vydáno1. července 2014
Na železniční trati č. 227 Kostelec u Jihlavy – Slavonice budou letos o prázdninách jezdit historické parní lokomotivy. Letošních sedm nostalgických jízd zajišťují Jindřichohradecké místní dráhy. V sobotu a v neděli jezdí výletní vlak také přes Třešť.

Léto s párouAž do 17. srpna se téměř každou sobotu a neděli vydá na cestu ve vybraných úsecích tratě historický parní vlak v čele s lokomotivou 213.901. Provoz na akci, která je z velké části spolufinancována z prostředků Evropské unie prostřednictvím projektu DY-THA rail, zajišťují v tomto roce opět Jindřichohradecké místní dráhy a organizátoři Léta s párou připravili v obcích podél tratě již tradičně bohatý kulturní program.

Navíc při předložení jízdenky Léta s párou získáte volné vstupy do Třešťské synagogy, Městské galerie a Věže sv. Ducha v Telči, na výstavu v Městském muzeu a galerii v Dačicích a do Městského muzea ve Slavonicích.

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Malebné město Slavonice na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční památky. Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.