Úvod > Aktuality > Užijte si letní večerní prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk
Užijte si letní vecerní prohlídky pri svíckách v Lorete Rumburk
"> Užijte si letní vecerní prohlídky pri svíckách v Lorete Rumburk "> Tyto unikátní vecerní prohlídky jsou výjimecnou událostí a v léte se konají pouze ctyrikrát ">  	Prohlídky probíhají vždy v úterý 1. a 8. cervence, 19 a 26. srpna 2014 od 20 do 21:30 hodin
Zážitky

Užijte si letní večerní prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk

  • Vydáno9. července 2019
Tradiční večerní prohlídky při svíčkách se o letních prázdninách vrací do Lorety Rumburk. Mariánské poutní místo v Rumburku a jedna z nejhodnotnějších loretánských kaplí v České republice se v červenci a srpnu 2019 otevře ve večerních hodinách. Tyto unikátní večerní prohlídky jsou výjimečnou událostí a v létě se konají pouze pětkrát!

LoretaV Loretě Rumburk proběhnou večerní prohlídky při svíčkách. Tyto unikátní večerní prohlídky jsou výjimečnou událostí a v létě se konají pouze pětkrát! V úterý 9. 7., 16. 7., 23. 7., 13. 8. a 20. 8. 2019 od 20:00 do 21:30 h. nabízí prožitek varhanní hudby, duchovních skladeb, ticha, tmy, svitu svíček a příběhů.

Během prohlídek se rozezní zdejší varhany a zazní mariánské písně. Součástí bude promítání multimediální prezentace poutních míst Šluknovska od fotografa Jiřího Stejskala. Při každé prohlídce se projde celý areál, současně každá prohlídka podrobněji přiblíží jednu část památky.

Seznámení s historií a zajímavostmi barokního poutního areálu v Českém Švýcarsku se pořádá po sedmé, první prohlídky proběhly roku 2012. Rezervace je možná na +420 604 555 922 a loreta.rumburk@seznam.cz. Vstupné je 100 a 60 Kč. Délka trvání: 90 min. Prohlídka je vhodná i pro děti.

Prázdninové večerní prohlídky Lorety v RumburkuPři večerních prohlídkách Lorety Rumburk je k vidění barokní kapucínský klášterní kostel sv. Vavřince s kapucínským chórem a křížová chodba s bohatou malířskou výzdobou. V loretánské kapli Panny Marie z počátku 18. století čeká milostná socha Černé Matky Boží loretánské, požehnaná papežem Inocencem XII. V rokokové poutní kapli Svatých schodů si účastníci prohlédnou restaurované nástropní malby a výjimečnou sochařskou galerii židovských obchodníků a římských vojáků. Na schodišti Svatých schodů pak 53 křížků, pod nimž jsou uloženy ostatky 18 římských mučedníků.

Sraz je v 19:45 hodin v Loretě, vstupné činí 110 Kč a s nížené 70 Kč.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.