Úvod > Aktuality > Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti
Užijte si letní prohlídky pro deti v Lorete Rumburk
"> Užijte si letní prohlídky pro deti v Lorete Rumburk "> Loreta Rumburk nabízí od konce cervna do zacátku srpna detským návštevníkum speciální prohlídky "> Prohlídky jsou vhodné pro predškoláky a žáky 1. stupne základní školy
Památky

Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti

  • Vydáno26. června 2019
Loreta Rumburk nabízí od konce června do konce srpna dětským návštěvníkům speciální prohlídky barokní sakrální památky. Dětské prohlídky loretánského areálu v Rumburku se konají od 29 6. do 31. 8. 2019. Určeny jsou dětem od 5 do 11 let. Konají se od úterý do soboty vždy od 15:00 hod.

Loreta RumburkBěhem hodinové prohlídky v Loretě Rumburk s průvodkyní se malí návštěvníci přístupnou formou seznámí s loretánským příběhem o zázračném přenosu domku, v němž žila dívka Maria. Čeká je plnění hravých úkolů, luštění hádanek a jednoduché kreslení. Rodiče mezi tím mohou absolvovat vlastní prohlídkový okruh v areálu Lorety Rumburk.

Děti mají při letních prohlídkách k dispozici pracovní listy, které je zábavnou formou seznámí s loretánskou legendou. Připraveno je mimo jiné vyprávění příběhů, které ukrývá sochařská výzdoba loretánské kaple, luštění tajemných symbolů v loretánské kapli Panny Marie, povídání o rostlinách, které ukrývá výzdoba křížové chodby či hledání atributů postav svatých v klášterním kostele sv. Vavřince. Program se koná za každého počasí. Účast při letní prohlídce pro děti je vhodné si rezervovat na tel. 604 555 922, vstupné je 50 Kč.

Loreta RumburkLetní prohlídky nejsou jedinou příležitostí, jak se mohou děti netradičně seznámit s historii rumburské sakrální památky z 18. století. Malí návštěvníci Lorety Rumburk mají po celý rok k dispozici česko-německé "Loretánské omalovánky s příběhem", pracovní sešit "Loreta pro děti" a vybarvovací pohledy. Díky informačním materiálům se děti přístupnou formou seznámí s loretánskou legendou a nejhodnotnějšími částmi rumburské barokní památky. Hravé tiskoviny využijí malí návštěvníci při prohlídkách s rodiči, nebo při školních exkurzích. V křížové chodbě mohou využít výtvarný koutek s autorskými omalovánkami malířky Ivany Frimlové a velkoformátovým dřevěným pexesem. Loreta Rumburk je přístupná celoročně, od dubna do května od úterý do soboty od 10 do 17 hodin.

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra vede po jedinečných sakrálních stavebních památkách a uměleckých pokladech rozmístěných v Trojzemí – tedy na území České repunliky, Německa a Polska. Na české straně vede stezka do Mnichova Hradiště, Jablonného v Podještědí, Českého Dubu, Hejnic a Rumburku.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Quest Rumburská procházka staletími – Putování v čase od gotiky po 20. století

Quest Rumburská procházka staletími – Putování v čase od gotiky po 20. století

Hledačka s podtitulem "Putování v čase od gotiky po 20. století" nabízí setkání s významnými stavebními památkami a historií Rumburku. Poučná a zábavná hra vás provede centrem města. Okruh o délce 1,6 km propojuje deset zastavení z období gotiky, baroka, secese a expresionismu.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.

Unikátní socha Černé matky Boží Loretánské v Rumburku

Unikátní socha Černé matky Boží Loretánské v Rumburku

Loretánská kaple Panny Marie v Rumburku, zvaná též Rumburská Loreta, skrývá jednou zajímavost – sochu Černé matky Boží Loretánské, pocházející z roku 1694.