Úvod > Aktuality > Užijte si lední bruslení v Praze!
Zimní sporty

Užijte si lední bruslení v Praze!

  • Vydáno21. prosince 2022
Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2022/23 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmPřed OC Arkády Pankrác je otevřeno venkovní ledové kluziště. Bruslí se denně i o víkendech od 9 do 21 hodin, a to za každého počasí. Vstup na led je za 90 Kč, půjčit si brusle můžete za 80 korun. Bruslit se bude až do konce února.

Zabruslit si lze od prvního prosince do poloviny března také pod Žižkovskou věží. K dispozici je i půjčovna bruslí a oblíbená zimní zahrada Miminoo s apre-skate barem, kde od tradičním zimních teplých nápojů najdete i další dobroty jako třeba čerstvá grilovaná kuřata. Bruslí se každý den od 9 do 20 hodin. Vstupné na led je 120 Kč.

kluziště ČapadloOblíbené venkovní kluziště Pražanů na Ovocném trhu letos sice není, ale zabruslit si na Starém Městě můžete na kluzišti Čapadlo, a to až do 1. března 2023. Kluziště s jedinečným výhledem na Pražský hrad je otevřeno ve všední dny od 13 do 21 a o víkendu od 10 do 21 hodin. Vstup je zdarma. Krásným zážitkem bude také bruslení na Střeleckém ostrově. Otevřeno je tu denně od 14 do 21 a o víkendech od 10 do 21 hodin. Vstupné pro obyvatele Prahy 1 je zdarma, ostatní zaplatí 50 Kč.

Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinA na brusle letos láká i Centrum Černý Most. Zdejší kluziště je otevřeno již od prvního prosince zabruslit si zde můžete až do konce února, a to denně od 9 do 20 hodin, přičemž jedna hodina bruslení vyjde na 120 Kč. K dispozici je také teplé občerstvení.

Od 1. prosince až do 28. února je otevřeno kluziště na Letné, v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Největší ledová plocha v Praze je otevřena denně od 9 do 21 hodin a vstup na ní je zcela zdarma. K dispozici je samozřejmě i půjčovna bruslí a své bruslařské umění mohou děti vylepšit ve školičce bruslení. Další ledové plochy objevíte například na Vypichu, v Grebovce, na Smíchově, na Folimance, u obchodního centra Westfield na Chodově, u Löwitova mlýna či v areálu koupaliště Ládví.
 

Za ledovou plochou na stadion

V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rokIce Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. Otevírací doba je specifická pro každý týden, něž vyrazíte bruslit, je zapotřebí zkontrolovat web provozovatele. Vstupné stojí pro dospělé 130 Kč, pro děti 80 korun.

V únoru 2018 byl otevřen nový stadion v pražských Strašnicích – Icerink. Areál nabízí dvě ledové plochy, moderní zázemí, celoroční provoz a perfektní led, za který by se nestyděli ani v NHL. Termíny pro veřejné bruslení jsou k dispozici na ráno i večer, v týdnu i o víkendu, tak aby si vybral každý. Vstupné na ledovou plochu stojí 150 Kč.
 
BrusleníStadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 14.30 do 16.30 a v neděli od 14.45 do 16.45 hodin, vstupné činí 100 Kč, za půjčení jednoho páru bruslí zaplatíte 80 Kč.

ZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 150 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení od 17:30 do 19:30. Vstupné na veřejné bruslení činí 150 Kč a platí na celé 2 hodiny. Půjčovna bruslí je samozřejmě zajištěna, stejně tak i broušení bruslí.

Lední brusleníV areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu a neděli od 16:15 do 18:30 hodin za 100 Kč. Avšak pozor - brusle si zde nelze vypůjčit!

To v kryté sportovní hala na Výstavišti půjčovnu najdete. Otevřeno zde mají každý víkend od listopadu do března, veřejné bruslení se o víkendech koná od 15:15 do 17:15 hodin. K dispozici jsou šatny na převlečení a přezutí. Malým návštěvníkům zde navíc rádi zapůjčí i ochranné helmy.
Ice Arena Letňany – dvě ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany – dvě ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Zimní stadion ve Strašnicích

Zimní stadion ve Strašnicích

V pražských Strašnicích, mezi základní školou Olešská a Jižní spojkou, se nachází zimní stadion, otevřený v únoru 2018. Areál nabízí dvě ledové plochy, moderní zázemí, celoroční provoz a perfektní led, za který by se nestyděli ani v NHL.

Další aktuality

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

100 tipů, kam za moderní architekturou nejen do slavné vily a roztančeného domu

Zajímá vás moderní architektura? Navštivte některou ze známých českých vil, které vznikali podle návrhů významných architektů v minulých stoletích. Poznejte secesi, modernu i funkcionalismus na budovách, které sloužily (nejen) rodinnému životu.
Praha | Památky

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Tradiční vinobraní v Havlíčkových sadech, známých také jako Grébovka, letos bude již pošestnácté! Jeden z nejkrásnějších pražských parků opět pohostí moravské vinaře a stánky s dobrým jídlem 22. a 23. září 2023 od 12 do 22 hodin. Akce je dvoudenní, v pátek probíhá na Náměstí Míru, v sobotu pak v Havlíčkových sadech neboli v Grébovce. Na akci bude možné zakoupit nejen víno a burčák, ale i nealkoholické občerstvení a pokrmy.
Praha | Gurmánská turistika

Báječné vyhlídky, pikniky a skvělé jídlo: vyzkoušejte neobvyklé vyhlídky z pražských střech

Ano čtete správně! Tentokrát vás neprotáhneme přes rampu u Pražského hradu k Hanavskému pavilonu, abyste si vychutnali nejkrásnější vyhlídková místa, nebudeme vás nutit šplhat do věží kostelů a vynecháme i Petřínskou rozhlednu. Naším cílem budou kavárny, střešní zahrady a další lákadla přímo v centru Prahy.
Praha | Životní styl

Národní galerie Praha zahajuje Openingem 2023 novou sezónu

Ve čtvrtek 21. září 2023 spustí Národní galerie Praha podzimní uměleckou sezónu. Opening 2023 NPG otevřený široké veřejnosti zahájí výstavy Akvarel mezi Prahou a Vídní a Fotograf Festival Hypertension23. Součástí Openingu 2023 bude také oficiální zahájení festivalu Prague Art Week.
Praha | Kultura

Bílá Hora opět zažije rekonstrukci bitvy roku 1620

Přijďte se podívat na rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře! Čeká vás velkolepá podívaná – stovky vojáků a dalších účinkujících z celé Evropy, jezdci na koních, dobové zbraně, vše navíc doplněno epickou hudbou a pyroefekty. Nenechte si ujít věrnou kopii bitvy, která se stala zlomem pro České země! Kdy a kde? 23. a 24. září na Bělohorské pláni – Vypichu v Praze 6.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 23. a 24. září 2023.
Praha | Zážitky

Závodišti v Chuchli je 117 let a do konce sezony chystá dostihové i parkurové závody

Skoro se tomu nechce věřit, ale na dostihy do Velké Chuchle chodíme už 117 let. Právě tolik let totiž, 28. září, uplyne od prvních závodů, které se v roce 1906 pořádaly na tehdy zbrusu novém okruhu. Podívejte se s portálem Kudy z nudy do historie závodu a i na akce, které se ještě v Chuchli do konce roku budou konat. Víte, kde jinde po republice najdete další závodiště?
Praha | Letní sporty