!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si lední bruslení v Praze!
Užijte si lední bruslení v Praze!
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Užijte si lední bruslení v Praze!

  • Vydáno10. prosince 2021
Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2021/22 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.

Bruslení venku i na střeše

Bruslení na střeše OC Harfa patří k nevšedním zážitkůmKe známým místům patří kluziště na Františku. Na ledové ploše o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Sportovní areál se nachází jen kousek od nemocnice. Otevírací doba záleží na dni v týdnu, nejdéle je otevřeno o víkendu. Bruslí se zde tradičně od poloviny listopadu do poloviny března.

Před OC Arkády Pankrác je otevřeno venkovní ledové kluziště. Bruslí se denně i o víkendech od 9 do 21 hodin, a to za každého počasí. Vstup na led je za 60 Kč, půjčit si brusle můžete za 80 korun. Bruslit se bude až do konce února.
 
kluziště ovocný trhZabruslit si lze od prvního prosince do poloviny března také pod Žižkovskou věží. K dispozici je i půjčovna bruslí a oblíbená zimní zahrada Miminoo s apre-skate barem, kde od tradičním zimních teplých nápojů najdete i další dobroty jako třeba čerstvá grilovaná kuřata. Bruslí se každý den od 9 do 21 hodin. Vstupné na led je 120 Kč.

Oblíbené venkovní kluziště Pražanů na Ovocném trhu uprostřed Starého Města se otevírá letos 5. prosince a bude v provozu do konce ledna. Ledová plocha o rozměrech 14 x 30 metrů letos návštěvníky přivítá denně od 10:00 do 21:00 hodin. Vstupné na led je zdarma.

Na Františku si zabruslíte až do 21 hodinA na brusle letos láká i Centrum Černý Most. Zdejší kluziště je otevřeno již od prvního prosince zabruslit si zde můžete až do konce února, a to denně od 9 do 21 hodin, přičemž jedna hodina bruslení vyjde na 100 Kč. K dispozici je také teplé občerstvení.

Do neděle 1. prosince až do 28. února je otevřeno kluziště na Letné, v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Největší ledová plocha v Praze je otevřena denně od 9 do 21 hodin a vstup na ní je zcela zdarma. K dispozici je samozřejmě i půjčovna bruslí a své bruslařské umění mohou děti vylepšit ve školičce bruslení.

Další ledové plochy objevíte například na Vypichu, na Smíchově, letos nově na Střeleckém ostrově, u obchodního centra Westfield na Chodově, u Löwitova mlýna či v areálu koupaliště Ládví.
 

Za ledovou plochou na stadion

V Ice Aréně Letňany můžete bruslit po celý rokIce Areně Letňany máte možnost zabruslit si po celý rok! Od září do června je stadion pro veřejnost otevřen vždy v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. Otevírací doba je specifická pro každý týden, něž vyrazíte bruslit, je zapotřebí zkontrolovat web provozovatele. Vstupné stojí pro dospělé 100 Kč, pro děti 60 korun.

V únoru 2018 byl otevřen zcela nový stadion v pražských Strašnicích – Icerink. Areál nabízí dvě ledové plochy, moderní zázemí, celoroční provoz a perfektní led, za který by se nestyděli ani v NHL. Termíny pro veřejné bruslení jsou k dispozici na ráno i večer, v týdnu i o víkendu, tak aby si vybral každý. Vstupné na ledovou plochu stojí 150 Kč.
 
BrusleníTaké ostatní pražské zimní stadiony nabízí možnost bruslení pro veřejnost. Na Nikolajce v Praze 5 si zabruslíte každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru. Stadion také pořádá kurzy ledního hokeje a krasobruslení. Za vstup na stadion zaplatíte 60 Kč, za dítě 40 korun. Bruslí se tu až do poloviny března.

Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4 nabízí svou ledovou plochu veřejnosti vždy dvě hodiny o víkendu – v sobotu od 14.30 do 16.30 a v neděli od 14.45 do 16.45 hodin, vstupné činí 100 Kč, za půjčení jednoho páru bruslí zaplatíte 80 Kč.

Lední brusleníZS Hvězda na Praha 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m a za 100 Kč nabízí víkendové veřejné bruslení v sobotu od 18:30 do 20:30 a v neděli od 17:30 do 19:30 hodin. Vstupné na veřejné bruslení činí 100 Kč a platí na celé 2 hodiny. Půjčovna bruslí je samozřejmě zajištěna, stejně tak i broušení bruslí. Před každým nedělním bruslením pro veřejnost se navíc koná od 16:15 do 17:15 tradiční Škola bruslení, která je určena nejen pro nejmenší bruslaře a je vedena pod instruktáží trenérů mládeže HC Hvězda Praha. Bruslení se mohou naučit ale i senioři, pro něž se pořádá speciální Bruslení seniorů každé úterý od 8:30 do 9:45 a vstupné na něj je symbolických 20 Kč na osobu.

V areálu stadionu najdete také půjčovnu a možnost broušení. Na brusle můžete vyrazit také do Malé sportovní haly Incheba na Výstavišti v Holešovicích. Zabruslit si zde na vlastních bruslích můžete v sobotu a neděli od 16:15 do 18:30 hodin. Avšak pozor - brusle si zde nelze vypůjčit!
Kluziště Smíchov

1.12.
22.2.
Kluziště Smíchov

Veřejné bruslení na náměstí 14. Října na Smíchově na rodinném kluzišti o rozměrech 15 x 20 metrů. Kluziště Smíchov je otevřeno denně v čase 09:00-21:00 hod. Kluziště je veřejnosti volně přístupné a je zdarma. Sezóna začíná 1.12.2021 a končí 28.2.2022.

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

1.12.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Hvězda

ZS Hvězda disponuje ledovou plochou o rozměrech 60x30 m. Každý víkend se zde konají veřejná bruslení.

Bruslení na zimním stadionu Kobra

1.10.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Kobra

Nová ledová plocha 57 m x 26 m, nové mantinely a ochranná skla. HC Kobra nabízí pro veřejnost víkendové bruslení.

Ice Arena Letňany – 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany – 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Bruslení na Černém Mostě

12.11.
13.2.
Bruslení na Černém Mostě

Nákupní centrum Černý Most zařizuje již tradičně venkovní kluziště pro veřejnost. Díky osvětlení kluziště si zde můžete užívat i ve večerních hodinách. K dispozici je také teplé občerstvení.

Bruslení v parku Riegrovy sady

3.12.
28.2.
Bruslení v parku Riegrovy sady

Oblíbená letní zahrádka na pražských Vinohradech ožívá i během zimy. Návštěvníci si mohou v parku kromě bruslení užít i vyhlášený výhled na Pražský hrad.

Bruslení na Grébovce

3.12.
28.2.
Bruslení na Grébovce

Městská část Praha 2, připravila letos pro zájemce o bruslení opět kluziště na Grébovce. Od 3. prosince 2021 do 28. února 2022 je možné využívat ledovou plochu v Havlíčkových sadech.

Kluziště na Vypichu

28.11.
28.2.
Kluziště na Vypichu

Veřejné kluziště na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6.

Kluziště pod Žižkovskou věží

1.12.
28.2.
Kluziště pod Žižkovskou věží

Bruslařská zimní sezóna je tady! Přijďte si zabruslit přímo pod Žižkovskou věž – Ice Park Tower Park Praha je připraven! Tradičně nechybí ani dobroty z přilehlého Miminoo a tak se znovu můžete těšit na tradiční a lahodné horké nápoje.

Bruslení na Střeleckém ostrově

2.12.
31.1.
Bruslení na Střeleckém ostrově

Kluziště na Střeleckém ostrově, které vybudovala Praha 1 ve spolupráci s Malostranskou besedou, je novinkou bruslařské sezóny 2021/22.

Zimní bruslení Arkády Pankrác

27.11.
28.2.
Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení je v módě! Před OC Arkády Pankrác je otevřeno venkovní ledové kluziště. Bruslí se denně i o víkendech od 9-21 hodin a za každého počasí.

Kluziště na Letné – největší ledová plocha v Praze

1.12.
28.2.
Kluziště na Letné – největší ledová plocha v Praze

Magistrát hlavního města Prahy i letos připravuje velmi oblíbené veřejné kluziště na Letné. Již šestou sezonu tu můžete bruslit zdarma, a to až do 28. února 2022. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů a menší dětské velikosti 20 x 10 metrů jsou v provozu každý den od 9.00 do 21.00 hodin.

Kurz bruslení se Sněhulákem

23.1.
Kurz bruslení se Sněhulákem

Dopoledne strávíme sportovními hrami a tvořením v herně, odpoledne si zabruslíme ve sport aréně Auto Brejla.

Kluziště Löwitův mlýn

23.11.
27.2.
Kluziště Löwitův mlýn

Praha 8 připravila pro své obyvatele zimní kluziště u Löwitova mlýna. Bruslí se zde od 27. 11. 2021 do 28. 02. 2022.

Kluziště na koupališti v Ládví

26.11.
28.2.
Kluziště na koupališti v Ládví

Praha 8 otevírá nejen pro obyvatele této městské části nové kluziště na koupališti v Ládví. Kluziště bude otevřeno do konce února 2022 v závislosti na počasí.

Kluziště na hřišti u ZŠ Glowackého

17.11.
28.2.
Kluziště na hřišti u ZŠ Glowackého

Kluziště ZŠ Glowackého na Praze 8 bude otevřeno do konce února (v závislosti na počasí).

Kluziště na Ovocném trhu v Praze

5.12.
31.1.
Kluziště na Ovocném trhu v Praze

Oblíbené venkovní kluziště Pražanů i návštěvníků města v centru metropole.

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

6.11.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Neseďte doma a přijďte si zasportovat! Je s podivem jaké procento lidí dnes nevěnuje ani trochu ze svého času pravidelnému pohybu, přitom je všeobecně známo, že pravidelný pohyb má pozitivní vliv na kvalitu našeho života.

Bruslení na školním zimním stadionu Bronzová na Lužinách

17.11.
31.3.
Bruslení na školním zimním stadionu Bronzová na Lužinách

Veřejné bruslení na Školním zimním stadionu Bronzová na Lužinách (ulice U Jezera, kousíček od stanice metra Luka) je všední dny od 14.30 do 19.00 a o víkendech a svátcích od 9.00 do 19.00.

Kluziště Na Františku

26.11.
15.3.
Kluziště Na Františku

Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 je opět v provozu od 3. prosince. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení.

Kluziště Westfield – Chodov na ledě

1.12.
31.1.
Kluziště Westfield – Chodov na ledě

Od prosince do ledna se již po třetí park u chodovského obchodního centra promění v romantickou ledovou plochu pro všechny vášnivé i začínající bruslaře.

Zimní stadion ve Strašnicích

Zimní stadion ve Strašnicích

V pražských Strašnicích, mezi základní školou Olešská a Jižní spojkou, se nachází zimní stadion, otevřený v únoru 2018. Areál nabízí dvě ledové plochy, moderní zázemí, celoroční provoz a perfektní led, za který by se nestyděli ani v NHL.

Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply

Sportovní areál Horní Počaply se nachází se na okraji obce Horní Počaply ležící při levém břehu dolního toku řeky Labe.