Úvod > Aktuality > Užijte si hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves
Kultura

Užijte si hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

  • Vydáno21. března 2022
V sobotu 23. dubna se na zámku Nelahozeves koná již sedmnáctý ročník Hrnčířských slavností. Pro návštěvníky budou připraveny řemeslné stánky a dílny, bohatý doprovodný program, speciality zámecké kuchyně, ochutnávky a prodej lobkowiczkých vín a mnoho dalšího.
zámek NelahozevesUž mnoho let znamená měsíc duben na zámku Nelahozeves Hrnčířské slavnosti, a ne jinak je tomu i letos. Můžete se těšit na tradiční lákadla v podobě jarmarku s rozmanitými řemeslnými výrobky, pestrého programu pro děti, hudby, sladkých i slaných dobrot a Lobkowiczkého vína. Pokud na slavnosti dorazíte vlakem, při předložení jízdenky získáte 30% slevu na vstupné, které je za 180 Kč. V ceně vstupenky je zahrnuta i prohlídka zámecké expozice s průvodcem, nezapomeňte proto vyrazit do zámeckých interiérů.

Hrnčířské trhyPrvní letošní festival nabídne rozmanitý celodenní program pro celou rodinu včetně ukázek sokolnictví a divadelních vystoupení pro děti. Nebudou chybět stánky s širokým výběrem tradiční české keramiky, šperků a dřevěných výrobků. Nejmladší návštěvníci se mohou těšit na divadelní vystoupení a mnoho dalších atrakcí.

Vstupné stojí pro dospělé 180 Kč, děti a seniory 120 Kč a rodinné bude za 450 Kč. Vstupné nezahrnuje jízdu na koních a malování na obličej. Jako vždy doporučujeme rezervace doprovodných aktivit předem na tel. 315 709 111 nebo na e-mailu info@zameknelahozeves.cz.
Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách. Leží ve stejnojmenné obci asi 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Pod zámkem se nachází rodný dům hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Další aktuality

Během dvou adventních víkendů se mimořádně otevře zámek Lány

Během stříbrného a zlatého adventního víkendu se mimořádně otevřou dveře zámku Lány na Kladensku široké veřejnosti. Stane se tak ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, jak si prohlédnout reprezentační prostory letního prezidentského sídla! Vstup do zámku je zcela zdarma.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Nenechte si ujít svatomikulášské obchůzky v Kouřimském skanzenu

Druhá adventní neděle bude v Kouřimi již tradičně ve znamení Svatomikulášských obchůzek, které jsou v letošním roce připravené ve 12:00 a v 15:00 hodin. Během celého dne budou skanzenem procházet další tajemné adventní postavy, Barborky a Ambrož.
Středočeský kraj | Kultura

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura