Úvod > Aktuality > Bavte se na festivalu Opera Barocca v Praze
Bavte se na festivalu Opera Barocca v Praze
"> Bavte se na festivalu Opera Barocca v Praze "> Tešit se mužete na skvelou hudbu barokních mistru
Kultura

Bavte se na festivalu Opera Barocca v Praze

  • Vydáno9. srpna 2015
Nenechte si ujít již 6. ročník festivalu Opera Barocca, který bude zahájen 14. srpna 2014 v Clam-Gallasově paláci v Praze. I tento rok se nádvoří Clam-Gallasovské residence rozzáří magickou atmosférou barokní scény a poskytne nezapomenutelné zážitky všem návštěvníkům bez rozdílu věku. V koncertním programu zazní milostná hudba italských, německých, francouzských a anglických barokních skladatelů 17. a 18. stol.
Oprea BaroccaV prostorách jedné z nejkrásnějších pražských barokních palácových staveb, v Clam-Gallasově paláci, se v rámci festivalu Opera Barocca odehraje série koncertů, výpravných představení a barokních soirée. Představí se vám špičkoví čeští umělci specializující se na autentickou interpretaci barokní hudby. Vystoupí zde tanečníci převlečení do dobových kostýmů a masek.
 
Festival Opera Barocca letos pro zájemce připravil 3 série koncertů: Musica amorosa, Il dolce tormento a Na vlnách blankytných. S ohledem na tematické zaměření budou i v letošním ročníku uvedena scénická představení odkazující na magickou atmosféru barokních slavností přelomu 17. a 18. století.

Opera BaroccaJednou ze základních koncepčních charakteristik festivalu je úzké spojení s odkazem mimořádného kulturního mecenášství českého aristokratického rodu Gallasů a Clam-Gallasů, v jejichž pražské rodové residenci, jedné z nejkrásnějších pražských barokních památek, se tradičně hlavní festivalová scéna nachází. Fundamentem dramaturgického plánu pro rok 2015 je rok 1715, tedy tehdejší aktivita Johanna Wenzela hraběte von Gallase, císařského vyslance u papežské kurie v Římě, který byl příkladným mecenášem kulturního resp. hudebního života ve věčném městě.
Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.