Úvod > Aktuality > Užijte si běžky a sáňkování na svatému Linhartu v Karlových Varech
Užijte si běžky a sáňkování na svatému Linhartu v Karlových Varech
"> "> ">
Zimní sporty

Užijte si běžky a sáňkování na svatému Linhartu v Karlových Varech

Vydáno 20. ledna 2021
Správa Lázeňských lesů Karlovy Vary upravila v těchto dnech bohatých na sněhovou nadílku, svahy okolo obory svatý Linhart. Milovníci sportu zde naleznou 5,5 km dlouhé stopy na běžky, pro rodiny s dětmi je připravena sáňkařská a bobovací dráha.
běžkyObyvatelé Karlových Varů mají tuto zimu jedinečnou příležitost užít si lyžování a sáňkování u obory Linhart. Lázeňské lesy Karlovy Vary zde upravily 5 500 m dlouhou trasu pro běžkaře. Od pátku 22. ledna 2021 ji budou navíc dále upravovat. Stopa začíná vedle střediska Linhart, u autobusové zastávky – naproti lanovému centru.
 
Lyže můžete nazout u pozorovatelny u Linharta a dále pokračovat Tuhnickou cestou k Doubské chatě, vyhlídce na Skalce a po Jezdecké cestě k Jezdecké chatě. Odtud se můžete vrátit po Doubské cestě zpět k Doubské chatě nebo pokračovat dále k Lesovně Diana. Po sáňkování nebo běžkách si zasloužíte něco dobrého na zub – okénko z kavárny na Linhartu je otevřené každý den, na Goethově vyhlídce v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin!
 

Na bobech a sáňkách buďte opatrní

děti sáňkováníA kde najdete bobovací dráhu? Od střediska Linhart (naproti lanovému centru) se vydáte kolem obory siků a za závorou budete pokračovat cestou doprava. Přímo nad lesní školkou je ukončení jedné z drah – jsou označené červenobílou páskou a informační cedulí. Při jízdě buďte prosím opatrní. Všichni zaměstnanci Lázeňských lesů jsou sice o sáňkování informováni, ale přesto práce v lese nepřestávají a můžete se setkat s lesnickou technikou!
 
Aby lesníci vyšli vstříc běžkařům i dětem na sáňkách, upravují cesty pouze pluhováním bez posypu. Jezděte a choďte tedy opatrně, může to klouzat!
Obora svatý Linhart v Karlových Varech s visutými můstky

Obora svatý Linhart v Karlových Varech s visutými můstky

Obora sv. Linhart, která se rozkládá na ploše téměř 70 hektarů, kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky.

Další aktuality

15.9.
2021
Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Západočeské lázně | Zážitky
7.9.
2021
Karlovy Vary rozzáří festival světla

Karlovy Vary rozzáří festival světla

Západočeské lázně | Zážitky