Úvod > Aktuality > Užijte si Asijský den v Jihlavě
Užijte si Asijský den v Jihlave
"> Užijte si Asijský den v Jihlave "> Asijský pavilon budou obývat vzácná asijská prasata babirusy celebeské "> Po celý asijský den budou mít deti do 15 let vstup do zoo za 1 Kc
Příroda

Užijte si Asijský den v Jihlavě

  • Vydáno25. listopadu 2014
Ve čtvrtek 27. listopadu se v Zoo Jihlava uskuteční slavnostní otevření nové asijské expozice. Asijský den začne v 14:00 hodin v areálu zoo mezi Haciendou Escondido a asijským pavilonem. Zejména děti se mohou těšit na bohatý program, vyrábění různých asijských předmětů i na nového maskota zoo Giba a možnost se s ním vyfotit.
GibonOd 16:00 hodin bude následovat slavnostní otevření nové Asijské expozice. Součástí zahajovací ceremonie bude i Lví tanec – exkluzivní vietnamské taneční představení. Pro návštěvníky bude připraveno drobné stylové asijské občerstvení. Po skončení slavnostního zahájení bude pro zájemce připravena komentovaná večerní prohlídka zahrady s lampiony, které si budou moci návštěvníci vypůjčit, nebo zakoupit přímo v zoo.

Návštěvníci si budou moci po otevření pavilonu vůbec poprvé prohlédnout předposlední stavbu projektu Zoo pěti kontinentů, který bude v Zoo Jihlava završen příští rok. Asijský pavilon budou obývat vzácná asijská prasata babirusy celebeské, nový druh drobné šelmy ovíječ skvrnitý a erbovní druh Zoo Jihlava – dvě rodiny gibonů zlatolících.

Po celý asijský den budou mít děti do 15 let vstup do zoo za 1 Kč.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.