Úvod > Aktuality > RawFest 2016 láká na živé jídlo na Štvanici
RawFest 2016 láká na živé jídlo na Štvanici
"> "> Živé jídlo a skvelá zábava vás ceká v sobotu 24. kvetna "> Všem se vrele doporucuje sportovní oblecení
Životní styl

RawFest 2016 láká na živé jídlo na Štvanici

  • Vydáno1. června 2016
Největší festival rawfood, zdravého životního stylu, sportu a inspirace ve světě už klepe na dveře. RawFest 2016 se koná 4. – 5. června na pražské Štvanici. Návštěvníkům nabídne ochutnávky menu vyhlášených raw restaurací a dalších výtečných pochoutek a nápojů z ovoce, zeleniny, oříšků či řas zpracovaných za nízkých teplot do 42 – 45 °C. Jak se rawfood připravuje, předvedou přední odborníci na raw kuchyni. Program okoření hudební koncerty, divadlo a zábava pro rodiny s dětmi.

RawfestLetošní festival RawFest se ponese ve znamení nejnovějších trendů v oblasti zdravého životního stylu a především pak fenoménu s názvem rawfood. Živé jídlo se připravuje ze surovin rostlinného původu za nízkých teplot tak, aby v něm zůstaly zachovány živiny, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu.

Vitariáni, příznivci filiozofie raw, konzumují jídlo v co nejpřirozenější formě, neb věří, že jakoukoliv úpravou, zejména tedy tepelnou a průmyslovou, se v něm ničí důležité živiny, vitamíny, minerály a enzymy, a hlavně tedy dochází k přeměně přirozené struktury plodin a zvýšení toxicity přijímané stravy. To však neznamená, že by raw jídlo ztrácelo na nápaditosti a atraktivitě. Naopak, rawfood může být i gurmetskou záležitostí – právě na RawFestu si můžete pochutnat na výtečných raw sýrech, burgerech, wrapech či dortech.

RawMezi vystavovateli se na festivalu objeví kromě Lifefoodu více než dvacítka vyhlášených raw restaurací, cukráren a producentů živé stravy v České republice – například Raw Deli, Jídlo lásky, Mladý Kokos, Vital Vibe, Sonnentor nebo Iswari. Servírovat se budou lahodné raw proteinové nápoje, šťáva z mladého kokosu, čerstvé šťávy a smoothies z ovoce a zeleniny.

 

Dvoudenní vstupenky stojí na místě 390 korun. V nabídce jsou také jednodenní vstupenky – sobotní vstupné vyjde na 260 korun, nedělní na 210 Kč. Cena zahrnuje vstupy na sportovní aktivity, tréninky, koncerty a další atrakce. Děti do 15 let mají vstup na RawFest zdarma.