Úvod > Aktuality > Večerní prohlídky zámku v Jindřichově hradci vás zavedou do roku 1989
Večerní prohlídky zámku v Jindřichově hradci vás zavedou do roku 1989
"> "> ">
Zážitky

Večerní prohlídky zámku v Jindřichově hradci vás zavedou do roku 1989

  • Vydáno5. srpna 2019
V areálu Jindřichohradeckého hradu a zámku se letos konají již jedenácté Večerní toulky bájným Hradcem, hrané výlety do méně známé historie Jindřichova Hradce. Při speciální a neplánované prohlídce vás průvodci zavedou do léta roku 1989 a do běžně nepřístupných hradních a zámeckých prostor. V srpnu se tyto originální prohlídky konají 6., 11., 22. a 28. 8. 2019.
jindřichův hradec v nociV létě roku 1989 prochází Hrad a zámek Jindřichův Hradec stále ještě rozsáhlou rekonstrukcí. Vy se ocitnete v rolích návštěvníků, kteří při svém odborářském zájezdu ROH po památkách neplánovaně dorazili po jistých potížích místo na Telč do Jindřichova Hradce. A ještě k tomu s velkým zpožděním. Bude však o vás postaráno, a to neplánovanou a rozhodně zajímavou prohlídkou, která vás zavede do více či méně zrekonstruovaných prostor, ve kterých se připravuje něco velkolepého. Inu, sami uvidíte a možná i zavzpomínáte.

O prohlídce, která se nevyvedlaBěhem této prohlídky, při které se vám dostane i trochu toho správného poučení, se dozvíte o tom, jak se měly proměnit některé interiéry zámku podle plánů z osmdesátých let minulého století. Kromě "odborníků", kteří se vás ujmou, potkáte i další zajímavé postavy, včetně některých bývalých majitelů panství. Jak se celá prohlídka vyvine, to rozhodně nečekáte.

Prohlídky se konají v srpnu 6., 11., 22. a 28. 8. a naposled pak ještě 6. 9. 2019. Vstupenka stojí dospělé 140 Kč, pro studenty a seniory 100 Kč. Pro děti do min. 10 let není prohlídka vhodná.
Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.