Úvod > Aktuality > Už jste navštívili novou rozhlednu na Ladronce?
Zdroj foto: facebook Praha 6
Příroda

Už jste navštívili novou rozhlednu na Ladronce?

  • Vydáno16. listopadu 2020
Na Ladronce stojí od konce října nová rozhledna, a nejen to. O kousek dál najdete také přístřešek nazvaný Kavárna Šiška, v níž se příchozí mohou z vlastních zásob občerstvit nebo prostor využít k odpočinku. Obě skulptury vytvořil Čestmír Suška ze starých cisteren a Praze 6 je zapůjčil na rok a půl. Jestli se však Pražanům nové objekty zalíbí, mohly by na oblíbeném sportovišti zůstat natrvalo.
rozhledna šiška na ladroncePark Ladronka nedaleko Vypichu na Praze 6 patří v současnosti k neoblíbenějším pražským sportovištím. Lidé sem přichází za aktivním odpočinkem i tolik potřebnou relaxací uprostřed městské zeleně. Koncem října se v parku objevilo nové umělecké dílo. Respektive dvě skulptury, vytvořené umělcem Čestmírem Suškou ze starých cisteren. Jedna z nich je 11,5 metru vysoká rozhledna se jménem Šiška. Za jasného počasí je totiž z Ladronky krásný výhled na oboru Hvězda nebo sousední Prahu 5. Vedle věže pak leží druhý ocelový objekt, který dostal pojmenování Kavárna Šiška – sloužit by měl jako místo odpočinku s kavárnou a malým občerstvením.

šišky od pana SuškyNepoužívané cisterny si umělec vyhlídl na poli v Podkrkonoší, druhou objevil na Ostravsku. Nevyužívaným objektům vdechl s kolegy ze studia v Řeporyjích nový život. Oba objekty Suška zapůjčil Praze 6 na 1,5 roku. Poté se uvidí, co s nimi bude dál. Když se budou návštěvníkům líbit, zůstanou na Ladronce. Občané mohou o osudu sousoší hlasovat pomocí sociálních sítí, korespondenčně a Praha 6 časem vytvoří také on-line anketu.

Obě umělecká díla nesou název podle svého tvaru a zpracování vnějšího pláště, které odkazují právě k šiškám jehličnatých stromů.
 
Sportovně-rekreační areál Ladronka

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichu v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 25. a 26. března 2023.
Praha | Zážitky

Církevní řády: Benediktini a přístupné i zaniklé kláštery

Benediktinští mniši působili jako věrozvěstové v českých zemích dříve, než tu vznikly první kláštery. Právě řádu svatého Benedikta, nejstaršímu mnišskému řádu západního křesťanství, také náležel náš nejstarší klášter: ženský klášter svatého Jiří na Pražském hradě.
Praha | Památky

Praha pohodově i dobrodružně: Den Vltavy, orchideje a Světový den vody

Zdá se, že zima dává letos Praze definitivní sbohem, a tak nastává čas, užívat si první paprsky jarního sluníčka. Když se k tomu přidají i neobvyklé zážitky, je zaručen prima den, na který budete dlouho vzpomínat. Vybrat si můžete z návštěvy tropických orchidejí, plaveb po Vltavě anebo návštěvu Staré čistírny odpadních vod v Bubenči.
Praha | Příroda

Chobot, mříž, vousy i ocas: deset procházek k sochám, které nosí štěstí

Jdete kolem sochy, která má některé místo podezřele oblýskané? Sláva, právě jste objevili recept na štěstí. Soch, které za dotek či pohlazení slibují splnění tajných přání je celá řada a najdete je i v Česku – a my na portálu Kudy z nudy víme, kde. Takže hurá za štěstím, ať vám neufrnkne před nosem!
Praha | Životní styl