!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Už jste navštívili novou rozhlednu na Ladronce?
Zdroj foto: facebook Praha 6
"> Zdroj foto: facebook Praha 6 "> Zdroj foto: facebook Praha 6 "> Zdroj foto: facebook Praha 6 "> Zdroj foto: facebook Praha 6 "> Zdroj foto: facebook Praha 6
Příroda

Už jste navštívili novou rozhlednu na Ladronce?

  • Vydáno16. listopadu 2020
Na Ladronce stojí od konce října nová rozhledna, a nejen to. O kousek dál najdete také přístřešek nazvaný Kavárna Šiška, v níž se příchozí mohou z vlastních zásob občerstvit nebo prostor využít k odpočinku. Obě skulptury vytvořil Čestmír Suška ze starých cisteren a Praze 6 je zapůjčil na rok a půl. Jestli se však Pražanům nové objekty zalíbí, mohly by na oblíbeném sportovišti zůstat natrvalo.
rozhledna šiška na ladroncePark Ladronka nedaleko Vypichu na Praze 6 patří v současnosti k neoblíbenějším pražským sportovištím. Lidé sem přichází za aktivním odpočinkem i tolik potřebnou relaxací uprostřed městské zeleně. Koncem října se v parku objevilo nové umělecké dílo. Respektive dvě skulptury, vytvořené umělcem Čestmírem Suškou ze starých cisteren. Jedna z nich je 11,5 metru vysoká rozhledna se jménem Šiška. Za jasného počasí je totiž z Ladronky krásný výhled na oboru Hvězda nebo sousední Prahu 5. Vedle věže pak leží druhý ocelový objekt, který dostal pojmenování Kavárna Šiška – sloužit by měl jako místo odpočinku s kavárnou a malým občerstvením.

šišky od pana SuškyNepoužívané cisterny si umělec vyhlídl na poli v Podkrkonoší, druhou objevil na Ostravsku. Nevyužívaným objektům vdechl s kolegy ze studia v Řeporyjích nový život. Oba objekty Suška zapůjčil Praze 6 na 1,5 roku. Poté se uvidí, co s nimi bude dál. Když se budou návštěvníkům líbit, zůstanou na Ladronce. Občané mohou o osudu sousoší hlasovat pomocí sociálních sítí, korespondenčně a Praha 6 časem vytvoří také on-line anketu.

Obě umělecká díla nesou název podle svého tvaru a zpracování vnějšího pláště, které odkazují právě k šiškám jehličnatých stromů.
 
Sportovně-rekreační areál Ladronka

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichu v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.