Úvod > Aktuality > Upomínkové předměty z výstavy Muchových plakátů si koupíte on-line
Upomínkové predmety z výstavy si mužete koupit online
"> Upomínkové predmety z výstavy si mužete koupit online "> Na výber je v e-shopu ze 130 typu plakátu vytištených na papír "> Samotná výstava Alfonse Muchy je otevrena každý den od 10 do 19 hodin
Kultura

Upomínkové předměty z výstavy Muchových plakátů si koupíte on-line

  • Vydáno20. dubna 2013
U příležitosti unikátní výstavy Ivan Lendl: Alfons Mucha, si od 20. dubna můžete pohodlně zakoupit ojedinělou kolekci upomínkových předmětů prostřednictvím e-shopu na webových stránkách výstavy. Originální nabídka zahrnuje špičkové reprodukce plakátů v nejvyšší možné kvalitě, hedvábné šátky a šály, exkluzivní vázanou publikaci a plakáty tištěné na plátno.
Alfons Mucha: roční doby – létoVeškeré tiskové parametry pro reprodukce byly nastavovány v přímém kontaktu s původními plakáty. Jsou tak blízko originálům jako žádné jiné v posledním století. Šátky a šály jsou vyráběny ručně ze stoprocentního přírodního hedvábí a jejich kolekce byla vytvořena výlučně pro tuto výstavu.

Na výběr je v e-shopu ze 130 typů plakátů vytištěných na papír, 13 druhů plakátů přenesených na plátno a vsazených do rámu nebo ze 3 velikostí šátků a šál. Jedinečná je i publikace, která je nejen svědectvím o soustavné mnohaleté sběratelské vášni Ivana Lendla, jenž shromáždil světově ojedinělou sbírku, ale především o nejvýznamnějším uměleckém odkazu Alfonse Muchy – plakátové tvorbě.

Samotná výstava Alfonse Muchy je otevřena každý den od 10 do 19 hodin, a to až do konce července. Unikátní expozice malíře, jenž se sám výrazně podílel na výzdobě Obecního domu, představuje dosud nejkomplexnější přehled jeho tvorby, zahrnující autorovo české, francouzské i americké období.


Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.