Úvod > Aktuality > Upleťte si pomlázku přímo na farmářském tržišti "Jiřák"!
Upleťte si pomlázku přímo na farmářském tržišti "Jiřák"!
"> "> ">
Gurmánská turistika

Upleťte si pomlázku přímo na farmářském tržišti "Jiřák"!

  • Vydáno1. dubna 2015
První jarní úplněk určuje datum Velikonoc – nejvýznamnějšího křesťanského svátku. Slavnost vzkříšení Krista je vrcholem liturgického církevního roku. Ve svatém týdnu před Velikonocemi a to na Velký pátek a Bílou sobotu můžete na farmářském tržišti „Jiřák“ nakoupit spousty dobrot na Velikonoce. Mnohým také končí postní období a po sobotní vigilii si na Velikonoční neděli anebo pondělí dopřejí něco slavnostního.
120694946.jpgNa tržišti Jiřák si proto o Velikonocích nenechte ujít především čerstvá vajíčka z volného výběhu, kopřivy, velikonoční nádivku, velikonoční beránky a zajíčky, jehněčí maso a mladou drůbež – a také pro výzdobu – osení, kraslice a samozřejmě vraňanské pomlázky. Ostatní sortiment, jako např. poctivé uzeniny, maso v biokvalitě, kvalitní i celozrnné pečivo, sýry, jogurty, mléko, džemy, medy, zelenina, ovoce, bylinky, sazenice, české řezané květiny a mnoho dalšího, nakoupíte samozřejmě také. 

Pátek i sobotu doplní živá hudba v podání hudebních formací Praguematic, Electroshock a Fluffy Pie.
Pro děti, rodiče i prarodiče je připravena kreativní dílna s velikonoční tématikou a také pletení pomlázek. A to v pátek 3. 4. 2015 od 10 do 16 hodin a v sobotu 4. 4. 2015 od 10 do 14 hodin. Na Jiřák můžete přijít každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu a v sobotu také na Náplavku.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.