Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky
Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

  • Vydáno30. ledna 2022
Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Láska má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Zámek LoučeňPřijďte v únoru zažít na zámek Loučeň příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19. dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná. Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali 11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách. Seznámí vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé zvláštní projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.
 
Zámek LoučeňBěhem prohlídky budete poznávat lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni a ochutnáte skvělou čokoládovou pralinku. Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 29. 1. do 28. 2. 2022 ve všední dny od 12:00 a 16:00, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem. Cena za lístek je 180 Kč, jedná se o jednotné vstupné – vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem. Vstupné pouze do parku s labyrinty je za 90 Kč.
Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.