Úvod > Aktuality > Únikové hry strhávají čím dál více zájemců. Přidáte se také?
Únikové hry strhávají čím dál více zájemců. Přidáte se také?
"> "> "> ">
Zážitky

Únikové hry strhávají čím dál více zájemců. Přidáte se také?

  • Vydáno9. listopadu 2015
Jen vy a parta přátel, zamčeni v jedné místnosti. Zatímco z pevnosti Boyard k úniku potřebujete sílu, v případě únikových her vás ze zamčené místnosti plné úkolů dovede především kritické myšlení.
Únikové hry se původně inspirovaly u her počítačových, kde úkolem hráče je pomocí řešení hádanek a plnění úkolů získat klíč a v časovém limitu uniknout z virtuální místnosti. V podobném duchu se nesou i moderní únikové hry, zážitek je ale daleko intenzivnější.

S partou přátel či kolegů jste zamčeni v často tematicky laděné místnosti, ze které musíte v daném časovém limitu uniknout. Pocit bezradnosti a radost z každého, i toho nejmenšího krůčku ke svobodě, vás motivuje k dalšímu postupu. Moderní koníček se začal více rozmáhat od roku 2010 ve vybraných asijských zemích, Spojených Státech a Austrálii a nyní zažívá boom i v České republice. Zkusíte to také?
 

Návrat v čase a únik ze sklepení

Retro atmosféru Československa 70. let si můžete vyzkoušet na únikové hře Czech Trap v Praze. Hra je situována v autentické budově bývalé tiskárny z roku 1928. Ředitel tiskárny je tajným členem disentu, ale jeho identita byla prozrazena. Je teď pouze na vás, abyste našli kompromitující materiál, který je schovaný v jeho kanceláři. Musíte to stihnout dříve, než dorazí policie na domovní prohlídku.

Útěk ze zamčeného sklepení pak můžete vyzkoušet v Litoměřicích. Budete uzamknuti ve sklepní místnosti a máte jen 60 minut na to, aby se vám podařilo uniknout. Žádný mobil ani internet, jenom vaše fantazie a logické myšlení!
 

Vzrušení podtrhuje autentičnost

Z tajemné pracovny pak můžete zkusit uniknout na The Chamber Escape Games v Praze. Ve starém domě v srdci Starého města na vás čeká pracovna nejmenovaného pražského myslitele, cestovatele a badatele, jenž tento dům, ba přímo i prostor, kde se hra odehrává, skutečně od období První republiky obýval. Tento pán měl kolem sebe určitou auru tajemna a platil za velkého podivína. Organizátoři se o něm dozvěděli několik více či méně uvěřitelných příběhů, z nichž jeden stojí předobrazem dobrodružství, které tu na vás čeká.

Ocitnete se na počátku 20. století v jeho pracovně, která stejně jako on sám skrývá podivné tajemství. Tato prvorepubliková místnost, ačkoli vypadá vcelku normálně, se brzy ukáže být vším, jen ne běžnou pracovnou běžného člověka. Dokážete odhalit tajemství, která tato místnost ukrývá a dostat se z ní včas ven?
 
Lostrooms Exit room v reálném životě – úniková hra v Praze

Lostrooms Exit room v reálném životě – úniková hra v Praze

Objevte zcela nový druh zábavy v Praze! Budete zamčeni v místnosti a budete mít jenom 60 minut na rozluštění kódů, hlavolamů a logických úloh. Pouze svou dokonalou týmovou spoluprací otevřete v požadovaném časovém limitu 60 minut i poslední zámek vedoucí z pokoje ven.

MindMaze – úniková hra v Praze

MindMaze – úniková hra v Praze

Živá, interaktivní dobrodružná hra, kde je mnoho v sázce a čas neúprosně utíká! Tým o 2-5 soutěžících je zamčen v místnosti. Cílem je najít cestu ven za méně než 60 minut.

BrainMasters – úniková hra v Hradci Králové

BrainMasters – úniková hra v Hradci Králové

Úniková hra, kde zábavě neunikneš! Máte 60 minut na to, dostat se ven.