Úvod > Aktuality > Unikátní výstava Play – Krystalíza her na Špilberku se blíží k závěru
Krystalíza Petra Nikla
"> Krystalíza Petra Nikla "> Krystalíza na Špilberku "> Krystalíza
Kultura

Unikátní výstava Play – Krystalíza her na Špilberku se blíží k závěru

  • Vydáno15. října 2013
Již jen do neděle 27. října 2013 mají všichni návštěvníci hradu Špilberku možnost shlédnout úspěšnou výstavu Play – Krystalíza her.
Krystalíza her je již třetí expozicí projektu Orbis Pictus Play, která se koná v Brně za uplynulých 6 let, a opět nabízí něco nového. Pro konkrétní prostory hradu Špilberku koncipoval výtvarník Petr Nikl nový scénář tak, aby zvolenými předměty docílil jejich vzájemnou provázanost. Jednotlivé exponáty, interaktivní nástrojové objekty, jsou autorskými díly několika vybraných výtvarníků. Jejich smyslem je aktivnímu návštěvníkovi prostřednictvím hry umožnit kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly, rozvíjet vlastní imaginaci a fantazii.

Jižní křídlo hradu Špilberk se proměňuje v tvůrčí prostor určený dětem i dospělým pro jejich přímou interakci se všemi rozmístěnými objekty, pro jejich otevření se hře a vzájemné komunikaci. Tato expozice je složená z nových nástrojů, objektů a instalací, které v Brně ještě vystaveny nebyly.

Výstavu je možné navštívit od úterý do neděle od 9.00 do 17.00 hodin, prodej vstupenek končí hodinu před uzavřením. Prohlídka výstavy s lektorem je vhodná pro školy i příměstské tábory. Délka trvání je asi 45 až 90 min.
Za Skřítky pod hrad Špilberk

Za Skřítky pod hrad Špilberk

Jedná se o zábavnou outdoorovou aktivitu v parku hradu Špilberk.

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika