Úvod > Aktuality > Oslavy 150. výročí založení pražské paroplavby vyvrcholí ohňostrojem na hladině Vltavy
Oslavy 150. výročí založení pražské paroplavby vyvrcholí ohňostrojem na hladině Vltavy
">
Zážitky

Oslavy 150. výročí založení pražské paroplavby vyvrcholí ohňostrojem na hladině Vltavy

  • Vydáno21. srpna 2015
Bohatý kulturní program, mimořádné vyhlídkové plavby historického kolesového parníku, slavnostní plavba lodí Vltava a Grand Bohemia českou metropolí a velký ohňostroj na závěr – to vše čeká návštěvníky vyvrcholení oslav 150. výročí založení Pražské paroplavební společnosti v sobotu 22. srpna 2015 v historickém přístavišti parníků na Rašínově nábřeží v Praze 2.

V 8:30 vypluje parník Vltava a z jeho paluby se poprvé v historii Českého rozhlasu uskuteční přímý přenos z plovoucí lodě v Praze! Poté bude vyplouvat od 10:00 každou hodinu k mimořádným vyhlídkovým plavbám. Oslavy budou slavnostně zahájeny v 11:00 otevřením nového terminálu na historické nákladní lodi. Příležitostné poštovní razítko s parníkem představí na mimořádné přepážce přímo na palubě lodi Česká pošta. Pro malé i velké návštěvníky je připravena po celý den řada atrakcí. V 19:00 vyplují na slavnostní plavbu centrem města parník Vltava společně s nejmodernější lodí Grand Bohemia, oslavy pak uzavře v 21:45 ohňostroj.
 
Z historie pražské paroplavby
Pražskou paroplavební společnost založil v roce 1865 pozdější legendární pražský primátor František Dittrich. Dnes je součástí konsorcia Evropská vodní doprava, největšího lodního dopravce v ČR. Na řece Vltavě provozuje více než dvě desítky plavidel různých kategorií – od jediných dvou českých památkově chráněných kolesových parníků Vyšehrad a Vltava po nejmodernější lodi na českých řekách, v posledních dvou letech postavené plavidla Grand Bohemia a Bohemia Rhapsody. Stopadesátiletou historii společnosti shrnuje ojedinělá výstava „Umění paroplavby po řece Vltavě“, která probíhá v Národním technickém muzeu.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.