Úvod > Aktuality > Květen bude v trojské botanické zahradě patřit bonsajím
Květen bude v trojské botanické zahradě patřit bonsajím
"> "> Unikátní bonsaje budou zdobit pražskou botanickou zahradu v Tróji "> Pro letošní rocník jsou totiž pripraveny atraktivní novinky i workshopy "> Prohlídky s pruvodci se budou konat v sobotu a nedeli 24. a 25. kvetna
Příroda

Květen bude v trojské botanické zahradě patřit bonsajím

  • Vydáno12. května 2019
Víte, že nejstarší sbírkou bonsají v České republice se může pochlubit botanická zahrada v Troji? Prohlédnout si ji budete moci na unikátní výstavě pod širým nebem, tentokrát nazvanou Bonsaje napříč střední Evropou. Letos výstava představí bonsajistické skvosty převážně od autorů z Čech, ale nebudou chybět ani krásné kousky ze zahraničí. Akce se koná již tradičně v Japonské zahradě od 15. května do 2. června a je přístupná denně od 9.00 do 19.00 hodin.

BonsajeJaponská zahrada Botanické zahrady hl. města Prahy v Tróji je místo relaxaci a meditaci zaslíbené. Pravidelně se rok co rok stává dějištěm výstavy bonsají a jinak tomu není ani letos.

Tentokrát se na Mezinárodní výstavě uprostřed zeleně kromě sbírky botanické zahrady představí i výpěstky předních pěstitelů z Čech i dalších zemí střední Evropy. Chybět nebudou ani ukázky pěstování a péče o bonsaje, prodej rostlin, náčiní, misek i literatury. Na své si přijdou milovníci orientálních chutí i umění, pro něž je připraven víkendový doprovodný program inspirovaný Japonskem a jeho kulturou.

Nejcennější exponáty sbírky Botanické zahrady, které překvapí zajímavými a neobvyklými tvary, pocházejí z botanických zahrad v Pekingu a v Šanghaji. Jsou to zejména javory. Ve sbírce ale nechybějí ani kreativně tvarované méně známé dřeviny, jako například čínské jilmy, drmek čínský, hlošina pichlavá nebo tomel. Rostliny zahrada získala díky mezinárodní spolupráci darem od zmíněných čínských zahrad, nebo byly zakoupeny od čínských pěstitelů.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.