Úvod > Aktuality > Unikátní český objev v iQparku
Zážitky

Unikátní český objev v iQparku

  • Vydáno24. listopadu 2009
Jedinečnou možnost vyzkoušet vyrobit si nanovlákna nabízí od letošního roku první české science centrum iQpark. Demonstrační přístroj Nanospinner byl vyroben ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Pro školy připravil iQpark jedinečný lektorský program Nanovlákna. Během dvacetiminutového programu se žáci seznámí seznámí s technologií výroby nanovláken.
Nový exponát iQparku přibližuje návštěvníkům svět nanotechnologií. Nanospinner, který byl instalován ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci umožní vyrobit si vzorek nanovlákna! Kromě Nanospinneru je ke spatření i 20 makrofotografií textilií z nanovláken. I ve školním roce 2009/2010 můžou školní skupiny využít tematických lektorských programů. Nabídka je rozšířena o nový program Voda...
 
Více informací:

iQpark je interaktivním zábavně naučným centrem, který je součástí komplexu Centrum Babylon. Zahrnuje více než sto interaktivních exponátů. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost. Věda je zábava!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl