Úvod > Aktuality > Dvorská zoo má s novým přírůstkem 20 nosorožců, co je největší skupina chovaná v Evropě
Unikát v ZOO Dvur Králové: dve mládata nosorožcu se narodila behem 17 hodin
"> Unikát v ZOO Dvur Králové: dve mládata nosorožcu se narodila behem 17 hodin "> ZOO Dvur Králové sice patrí mezi špicku v chovu nosorožcu "> Ošetrovatelé meli obavy predevším u samice Jessi, která odchovala už šest mládat
Příroda

Dvorská zoo má s novým přírůstkem 20 nosorožců, co je největší skupina chovaná v Evropě

  • Vydáno4. října 2017
V pondělí 2. října se v ranních hodinách v Zoo Dvůr Králové narodilo mládě nosorožce dvourohého. Samička je celkově už 45. nosorožcem tohoto druhu narozeným ve dvorské zoo. Matkou se podruhé stala samice Etosha.
Mládě nosorožceZoo Dvůr Králové patří mezi špičku v chovu nosorožců. Chovu nosorožců se zoo věnuje od 70. leta v současné době tu jsou k vidění nosorožci dvourozí a nosorožci tuponosí jižní, nazývaní jinak též bílí. Do Afriky zoo v rámci svých ochranářských projektů převezla už osm nosorožců, a to do rezervací v Tanzanii a Keni. Letos v září přímo v zahradě uspořádala také demonstrativní pálení nosorožčích rohů na protest proti nelegálnímu obchodu s rohovinou.

Mládě se narodilo 2.10.2017 v 6.48 ráno a váží 34 kilogramů. Otcem se stal jedenadvacetiletý samec Mweru.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.