Úvod > Aktuality > Unie českých a slovenských zoo zahájila ofenzívu na síti
Unie českých a slovenských zoo zahájila ofenzívu na síti
">
Zážitky

Unie českých a slovenských zoo zahájila ofenzívu na síti

  • Vydáno3. června 2011
Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) zahájila 1. června 2011 mediální ofenzívu na internetové síti. Sdružení 19 českých a slovenských zoo spustilo na adrese www.zoo.cz zbrusu novou webovou prezentaci a založilo také své oficiální stránky na Facebooku (www.facebook.com/uniezoo) a dalších sociálních sítích (Twitter, You Tube). Ve stejný den odstartovala na Facebooku i první společná soutěž – BabyZOOm 2011.
Cílem nových aktivit je přiblížit české a slovenské zoologické zahrady ještě více svým reálným i potenciálním návštěvníkům a také dalším zájemcům z řad laické a odborné veřejnosti. Webové stránky a další produkty na síti návštěvníkům vštípí, co mají zoologické zahrady dvou sousedních států společného například v rámci globální ochrany fauny a v plnění ochranářské strategie nadnárodních organizací, jako jsou Světová či Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií, ale zároveň ponechávají dostatečný prostor pro svébytnou prezentaci každé jednotlivé zoo.

Dominantou titulní strany www.zoo.cz je interaktivní mapa bývalého Československa s vyznačenou polohou všech členských zoo, odkud lze jediným kliknutím přejít na tzv. rodný list vybrané zahrady. Nechybí ani kalendář akcí, takže každý návštěvník během chvíle zjistí, jaké aktivity se pořádají ve všech zoo v Česku a na Slovensku ve vybraný den, stejně jako přehled všech zoonovinek. Nová webová prezentace by měla být něco jako informační rozcestník a také účinný nástroj marketingu Unie zoo.

Nové počiny na celosvětové síti by ale měly být jen začátkem společné propagace 19 českých a slovenských zahrad. Už letos totiž zoo plánují několik společných akcí, které by se měly uskutečnit ve stejný den či víkend ve všech zahradách najednou. 1. června také UCSZOO spustila na své facebookové stránce společnou 15denní hlasovací soutěž BabyZOOm 2011, kde mají zájemci možnost vybrat nej... mládě, které se v českých a slovenských zoo narodilo letos do konce května. Z účastníků soutěže bude vylosováno 7 výherců, kteří obdrží zajímavé ceny.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.