Úvod > Aktuality > Ukončení sezóny na zubačce proběhne už tento víkend
Ukončení sezóny na zubačce proběhne už tento víkend
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Ukončení sezóny na zubačce proběhne už tento víkend

  • Vydáno21. září 2022
Ozubnicové vlaky u příležitosti zakončení sezóny vyjedou už v sobotu 24. září 2022. Těšit se můžete na zvláštní vlaky na jediné české ozubnicové trati i pochoutky z brambor. Ty bude mezi Tanvaldem a Harrachovem tvořit historický motorový M240.056 „Singrovka“, vozy Balm a nedávno zrekonstruovaná ozubnicová lokomotiva T426.003 „Rakušanka“. V Kořenově budou připravené všechny možné bramborové dobroty, setkáte se tu s vládcem hor Krakonošem, budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

V sobotu 24. září Železniční spolešnost Tanvald ukončí sezónu na Zubačce. Tešit se můžete na zvláštní vlaky na jediné ozubnicové trati v České republice a na bramborové dobroty. Pro děti bude v promítacím sále připraveno divadlo.

Na nejstrmější českou železniční trať letos naposled vyjedou zvláštní ozubnicové vlaky. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích a se roznášejí po celém vlaku.

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, se svézt vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí. Ve směru od Liberce a Jablonce vypraví Boveraclub na Zubačku historický autobus.
 

Bramborové hody v Kořenově

V Kořenově budou připraveny bramborové hody, určitě nebudou chybět bramboráky či bramboračka. Všechno občestrvení naleznete přímo na nástupišti železniční stanice Kořenov. Vedle stanice bude vystavena historická zemědělská technika včetně traktorů.

V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií unikátní trati Tanvald – Kořenov – Szklarska Poręba, můžete tu zakoupit upomínkové předměty ze Zubačky i mnoho dalších publikací se železniční tématikou.

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov-Szklarska Poręba

Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Jizerskohorsko-krkonošská železniční trať je nejstrmější a jediná normálně rozchodná ozubnicová železnice v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na pouhých 7 km o 235 metrů výše.

Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově

Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově

Nejstrmější železnice v ČR se stala vyhledávanou turistickou atrakcí regionu. Její příznivci se těší na každou z "Nostalgických jízd" – na příležitost svézt se vagóny tlačenými historickou ozubnicovou lokomotivou. Samotné muzeum naleznete v budově bývalé železniční stanice Kořenov.

Kořenov – největší horská obec

Kořenov – největší horská obec

Kořenov leží v nejvýchodnější části Jizerských hor v těsném sousedství Krkonoš a hranic s Polskem. Rozkládá po obou březích Kořenovského potoka, který přitéká zpod Štěpánky a částečně i v údolí Martinského potoka a Jizery.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl