Úvod > Aktuality > Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ale až na podzim…
Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ale až na podzim…
"> "> "> "> "> ">

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ale až na podzim…

Vydáno 17. března 2020 Životní styl
Organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko s politováním oznamují, že úklidové akce naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Až krize pomine, zdravotní vycházka do přírody přijde vhod a sebrat pár odpadků cestou lze vždycky…
ukliďme českoOrganizátory nastálá situace moc mrzí, ale po dobu trvání nouzového stavu se akce zaregistrované na UklidmeCesko.cz nemohou uskutečnit. Stejně jako už roky vybízí veřejnost k odpovědnému chování k přírodě a veřejným prostranstvím, vyzývají organizátoři k odpovědnosti vůči našim spoluobčanům (v prvé řadě nejvíce ohroženým seniorům). Konání organizovaných úklidových akcí je do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek (pytlů a rukavic). Až se situace uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní.
 
rodina domaLetos bylo zaděláno na rekordní účast, o čemž svědčí k dnešnímu dni zaregistrovaných 2400 akcí. Byla připravena i rekordní podpora úklidů ve formě zásilek pytlů a rukavic. To vše teď ale musí počkat. Pokud situace dovolí, ve velkém se akce Ukliďme svět, ukliďme Česko znovu rozjede na podzim.
 
Nyní v první řadě respektujme nařízení vlády o omezení pohybu a omezení potkávání se (momentálně do 24.3.), zůstaňme, pokud možno doma s rodinou, užijme si společný čas, ukliďme si doma. Následně pak můžeme vyrazit do přírody a vycházku spojit se sesbíráním nalezených odpadků, nebo třeba pozorováním vracejících se ptáků, táhnoucích obojživelníků či hledáním zapomenutých mokřadů…
 
Ukliďme svět, ukliďme Česko - podzim 2020

19.9.
Ukliďme svět, ukliďme Česko - podzim 2020

V pořadí již třetí Celosvětový úklidový den (World Cleanup day) proběhne letos v sobotu 19. září. V tento den dobrovolníci na celé zeměkouli vyrazí uklidit nepořádek z lesů, řek, pláží a ulic.