Úvod > Aktuality > Údolí Desné rozezní desítky flašinetů
Údolí Desné rozezní desítky flašinetů
">
Kultura

Údolí Desné rozezní desítky flašinetů

  • Vydáno12. srpna 2019
Oblíbená Pekařovská pouť opět nabídne směs hudby, divadla a především lidského sdílení. Největším tahákem bude tradičně Mezinárodní setkání flašinetářů, které je pravidelnou součástí poutě.
FlašinetářSetkání flašinetářů připomíná um místních lidí z někdejší pekařovské dílny Franz Kolb & Söhne. Vyráběly se tu nádherné flašinety a varhany. Mezinárodní setkání flašinetářů proběhne 17. a 18. srpna. Hráči na archaické nástroje zavítají do Jeseníků nejen z různých koutů České republiky, ale ze Slovenska, Německa, Slovinska, Polska či Francie.

Hlavní program Pekařovské pouti se uskuteční v sobotu 18. srpna od půl osmé ráno, kdy začne mše svatá v kostele svatého Jana Křtitele ve Velkých Losinách, odkud se poutníci společně vydají do Pekařova ke kapli Nanebevzetí Panny Marie.

Pekařovská pouť bude letos probíhat pouze v omezeném formátu a to především církevním.
Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.