Úvod > Aktuality > Udělejte také vy něco pro gorily
Udělejte také vy něco pro gorily
"> "> ">
Zážitky

Udělejte také vy něco pro gorily

  • Vydáno19. června 2015
Nevíte, kam o víkendu v Praze? Přijďte se podívat či se aktivně zúčastnit Běhu pro gorily. Tato charitativní akce je zaměřena na podporu goril ve volné přírodě a má ve světě tradici již od roku 2003. Letošní ročník českého Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 20. června ve 14 hodin jako již tradičně z Hradčanského náměstí. Celý výtěžek ze startovného pak bude věnován na záchranu goril v Africe.

Tradičního Běhu pro gorily se může zúčastnit opravdu každý. Nejde v něm totiž o rychlost, ale o chuť přispět svou účastí na dobrou věc.

Běžet se bude nejen historickým centrem Prahy, ale tentokrát i přes Petřín. Můžete se těšit na známé hudební skupiny, africké bubeníky, DJ a zajímavé soutěže o hodnotné ceny. Pro vylosovaného výherce čeká opět zájezd do Afriky od partnera akce Cestovní kancelář Čedok.

Při letošním ročníku charitativního Běhu pro gorily se účastníci i diváci budou moci zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku společnosti REMA Systém získá pražská zoologická zahrada 10 korun. Peníze se použijí na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu. Stánek, kde bude možné nepotřebné mobilní telefony odevzdat, bude stát v cíli trasy Běhu pro gorily, tedy na Hradčanském náměstí.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.