Úvod > Aktuality > Udělejte si výlet na Točník za novými medvědími mláďaty
Udělejte si výlet na Točník za novými medvědími mláďaty
">
Památky

Udělejte si výlet na Točník za novými medvědími mláďaty

  • Vydáno21. prosince 2013
Hrad je sice v zimním období uzavřen, ale novou medvědí dvojku – Agátu a Martina, kterou vychoval ve své hájovně režisér a ochránce přírody Václav Chaloupek, můžete ve výběhu vidět mezi devátou a desátou hodinou ranní a okolo půl čtvrté odpoledne se výběh zavírá. Víkend je pro pozorování ideální, medvědí sourozenci jsou ve výběhu vždy.

Medvědí sourozenci Agáta a Martin se narodili 13. ledna 2013. Vychoval je ve své hájovně režisér, scénárista, ochránce a milovník přírody pan Václav Chaloupek. S medvíďaty natočil naučné a dokumentární pořady, a to jak s Českou televizí, tak s německou produkcí.

Medvědi Brtníci  mají k dispozici zbrusu nový medvědín s velkým členitým výběhem, bazénkem a různými houpačkami a zábavnými prvky ze dřeva.

Zřícenina hradu Točník se nachází nedaleko města Žebrák, kde je také stejnojmenný hrad. Vystavěním Točníku v tak těsné blízkosti dolního hradu Žebrák vzniklo v Čechách nejmajestátnější a dodnes nejzachovalejší souhradí. Hrad založený na přelomu 13. a 14. století Václavem IV. plnil především úkoly reprezentační. Jeho okolí bylo oblíbeným místem lovců z královy družiny.

Medvědí výběhy jsou i na dalších místech v okolí Prahy. Své medvědí miláčky má například Beroun, kde žijí medvědí bratři Matěj, Vojta a Kuba, známí z populárního večerníčku Méďové, kteří jsou tak předchůdci nových točnických medvědů. Medvědi jsou také v Kladně nebo na zámku Konopiště.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.

Další aktuality