ÚvodAktualityUdělejte si výlet na Točník za novými medvědími mláďaty
Památky

Udělejte si výlet na Točník za novými medvědími mláďaty

  • 21. prosince 2013
Hrad je sice v zimním období uzavřen, ale novou medvědí dvojku – Agátu a Martina, kterou vychoval ve své hájovně režisér a ochránce přírody Václav Chaloupek, můžete ve výběhu vidět mezi devátou a desátou hodinou ranní a okolo půl čtvrté odpoledne se výběh zavírá. Víkend je pro pozorování ideální, medvědí sourozenci jsou ve výběhu vždy.

Medvědí sourozenci Agáta a Martin se narodili 13. ledna 2013. Vychoval je ve své hájovně režisér, scénárista, ochránce a milovník přírody pan Václav Chaloupek. S medvíďaty natočil naučné a dokumentární pořady, a to jak s Českou televizí, tak s německou produkcí.

Medvědi Brtníci  mají k dispozici zbrusu nový medvědín s velkým členitým výběhem, bazénkem a různými houpačkami a zábavnými prvky ze dřeva.

Zřícenina hradu Točník se nachází nedaleko města Žebrák, kde je také stejnojmenný hrad. Vystavěním Točníku v tak těsné blízkosti dolního hradu Žebrák vzniklo v Čechách nejmajestátnější a dodnes nejzachovalejší souhradí. Hrad založený na přelomu 13. a 14. století Václavem IV. plnil především úkoly reprezentační. Jeho okolí bylo oblíbeným místem lovců z královy družiny.

Medvědí výběhy jsou i na dalších místech v okolí Prahy. Své medvědí miláčky má například Beroun, kde žijí medvědí bratři Matěj, Vojta a Kuba, známí z populárního večerníčku Méďové, kteří jsou tak předchůdci nových točnických medvědů. Medvědi jsou také v Kladně nebo na zámku Konopiště.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů Příroda

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií Památky

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.

Další aktuality

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již šestnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
11. únor 2025 6:00
Památky, Středočeský kraj

Tip na výlet po celý rok: za renesancí na císařský a královský zámek Brandýs nad Labem

Císařský a královský zámek byl v minulosti oblíbeným loveckým sídlem habsburských panovníků. Významná renesanční památka s dochovanou sgrafitovou výzdobou je celoročně otevřena pro veřejnost. Zrestaurované sály a interiérová expozice podávají svědectví o pobytech všech císařů monarchie, kterým zámek patřil až do roku 1918. Mimo hlavní sezónu je zámek otevřen v sobotu a v neděli. Prohlídky se konají každou celou hodinu, v době od 10:00 do 16:00 hodin. A navíc – na zámku je možné zahrát si únikovou hru!
9. únor 2025 7:43
Zážitky, Středočeský kraj

Hrad Karlštejn je během února přístupný také v pátek

Hrad Karlštejn má v únoru, mimo víkendů, otevřeno také každý pátek. Hradní brána se otevírá návštěvníkům vždy od 10:00 do 15:00 hodin. Zájemci z řad turistů a milovníků památek mohou navštívit základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde se nacházely soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.
6. únor 2025 14:00
Památky, Středočeský kraj

Valentýn se blíží, oslavte ho ve středních Čechách

Cítíte romantiku ve vzduchu? To se blíží Valentýn – svátek zamilovaných. Ještě jste si nerezervovali valentýnský pobyt a přemýšlíte, jak svou lásku překvapit? Nechte se nalákat do středních Čechách a omrkněte, kde pro vás a vaši drahou polovičku mají nachystané speciální valentýnské anebo romantické balíčky. 
4. únor 2025 14:13
Životní styl, Středočeský kraj

O jarních prázdninách mají děti v Aquapalace Čestlice vstup za 1 korunu

V Aquapalace Praha mají děti vstup pouze za 1 korunu! Udělejte radost sobě a svým blízkým a přijeďte si jarňáky báječně užít. Od 30. 1. do 16. 3. 2025 zaplatí v čestlickém aquaparku děti do 150 cm jen jednu korunu, podmínkou je však vstup další platící dospělé osoby a registrace do věrnostního programu Aquapalace Praha. Na děti i na jejich doprovod pak čeká v Aquapalace Praha řada atrakcí, nejdelší tobogány, mořské vlnobití a jedinečný animační program.
4. únor 2025 8:00
Lázně a wellness, Středočeský kraj

Hra Kingdom Come zve na virtuální i skutečné toulky Českem

Středověké počítačové hry Kingdom Come: Deliverance od českého Warhorse Studios se prodalo osm milionů kopií. Po letech čekání se fanoušci dočkali pokračování: Kingdom Come: Deliverance II vyšla na začátku února 2025 a stal se z ní naprostý herní triumf: za necelých 24 hodin od vydání se prodal milion kopií. Pojďte se ponořit do světa plného prozkoumávání, soubojů a středověkých radovánek s Kudy z nudy!
3. únor 2025 19:35
Životní styl, Středočeský kraj

50 tipů, kam se vydat na Zelený čtvrtek nejen v Praze a okolí

Velikonoční svátky nabízejí spoustu možností, jak využít volný čas – oslavit svátky jara můžete nejen na hradech, zámcích a v zajímavých muzejních expozicích, ale také duchovním rozjímáním. Křesťané si na Zelený čtvrtek připomínají poslední večeři Páně, na které Ježíš ustanovil svaté přijímání. Večer pak odlétají zvony do Říma, v kostelích zavládne až do Bílé soboty ticho a zvonění nahradí děti s řehtačkami. Užijte si Zelený čtvrtek 17. dubna 2025!
2. únor 2025 1:08
Zážitky, Středočeský kraj

Jarní prázdniny 2025 – Středočeský kraj

Děti si opět během února a března užijí zasloužené volno a vydají se na jarní prázdniny. Proč si je neužít s celou rodinou ve Středočeském kraji? Vyrazte s dětmi ve středních Čechách na lyže, do labyrintů, na zimní prohlídku hradů a zámků, do zábavního parku nebo do interaktivního muzea.
1. únor 2025 10:12
Zážitky, Středočeský kraj