Úvod > Aktuality > U přehrady Želivka se otevře zbrusu nový Vodní dům
U přehrady Želivka se otevře zbrusu nový Vodní dům
"> "> ">
Zážitky

U přehrady Želivka se otevře zbrusu nový Vodní dům

  • Vydáno29. února 2016
Vodní dům je moderní návštěvnické středisko, které bude otevřeno 19. března 2016 u vodní nádrže Želivka. Tématem interaktivní expozice jsou různé tváře vody – nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Kromě expozice uvnitř Vodního domu si mohou návštěvníci hrát s vodou i venku – v atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé hravé vodní herní prvky.
Vodní nádrž ŽelivkaU přehrady Želivka, mezi obcemi Hulice a Nesměřice, vznikl v sousedství hráze vodárenské nádrže ojedinělý Vodní dům – návštěvnické středisko o přírodě a pitné vodě, které nemá v České republice zatím obdoby.

Expozice je rozdělena do několika sekcí, každá se týká jiné tváře vody. Dozvíte se zde zajímavosti o vodních mikroorganismech, představí se vám vodní rostliny a zvířata, která bude možné pozorovat skleněnými průhledy do expoziční nádrže, z expozice Mokřadní život zaslechnete zvukové kulisy hlasů ptáků a žab… Do světa lidí vás přenese expozice Koloběh pitné vody, kde budete moci ochutnat několik vzorků různé vody ve „vodním baru“.
 
Ve Vodním domě si můžete také objednat prohlídku hráze vodního díla Švihov (Želivka) s průvodcem. Prohlídka trvá asi 1 hodinu, sraz účastníků je vždy v recepci Vodního domu. Na exkurzi se můžete objednat buď emailem na tereza.ptackova@csop.cz nebo telefonicky na čísle 775 068 884. 

Provoz Vodního domu bude celoroční. Očekává se, že velkou skupinou návštěvníků budou školy a rodiny s dětmi. Přilehlým venkovním areálem vás pak provede naučná stezka, představující rostliny a živočichy, kteří se v evropsky významné lokalitě Želivka vyskytují.
Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Tématem moderně pojaté expozice jsou různé tváře vody – nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou.