Úvod > Aktuality > U mravenečníků v Zoo Olomouc se slaví!
U mravenečníků v Zoo Olomouc se slaví!
">
Příroda

U mravenečníků v Zoo Olomouc se slaví!

  • Vydáno6. října 2012
V olomoucké zoologické zahradě na Svatém Kopečku se počátkem září podařilo odchovat mládě mravenečníka, jde teprve o druhé odchované mládě tohoto druhu v Česku. Chov mravenečníků je přitom velmi složitý, je třeba jim nahradit jejich přirozenou potravu – termity.
Zhruba měsíční mládě mravenečníka velkého objevuje svět v zoologické zahradě na Svatém Kopečku v Olomouci. Samička, kterou zatím ošetřovatelé pracovně nazývají Roxy, se narodila začátkem září a je teprve o druhým odchovaným mládětem tohoto druhu v České republice. Mládě je druhým potomkem samice jménem Pia a otce Sylvina – před rokem pár přivedl na svět samičku Safiru, která v olomoucké zoo zůstala. Chov mravenečníků není jednoduchý, je třeba jim nahradit jejich přirozenou potravu – termity. Náhradní krmení pro ně obsahuje namleté libové hovězí nebo drůbeží maso namíchané se syrovými vejci, hmyz, banány, ovesné vločky nebo jogurt. Trávicí funkce se podporuje rašelinou.

Návštěvníci zoo si mládě ale budou moci prohlédnout až za pár měsíců. Až ji asi v osmi měsících chovatelé odloučí od matky, najde pravděpodobně nový domov v jiné zoo. Přejeme tedy mláděti, ať mu v olomoucké zoo chutná a z malého mravenečníka velkého ať se brzy stane velký mravenečník velký.

Při návštěvě zoologické zahrady mohou děti obdivovat nejen mravenečníky, ale užít si zábavu také v novém dětském lanovém centru Laňáček, který slouží dětem od 3 do 11 let.
 


Lanový park Veverák Olomouc-Svatý Kopeček

Lanový park Veverák Olomouc-Svatý Kopeček

Přijďte zažít adrenalinové dobrodružství do lanového parku v Olomouci na Svatém Kopečku. Své ratolesti můžete vyfotit v obří veverce, která je jako překážka na Junior trase.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.