Úvod > Aktuality > Tvrz Hůrka je po rekonstrukci opět otevřena
Tvrz Hůrka je po rekonstrukci opět otevřena
">
Zážitky

Tvrz Hůrka je po rekonstrukci opět otevřena

  • Vydáno13. července 2012
Po rekonstrukci je opět otevřena tvrz Hůrka v Orlických horách. Návštěvníky tu čekají i zajímavé novinky – exteriér vchodového srubu, také například výtahová šachta a nově otevřené části podzemí pod dělostřeleckým srubem K – S 11.
Od července je opět otevřeno v původním rozsahu prohlídek, ale přesto návštěvníci uvidí novinky. Kromě exteriéru vchodového srubu, také například výtahovou šachtu a nově otevřené části podzemí pod dělostřeleckým srubem K – S 11. Zde čeká na fandy opevnění první velké překvapení – zpřístupněny jsou pozůstatky zkoušek výbušných plynů, prováděných na Hůrce v době okupace.

Další části tvrze budou zpřístupňovány v rámci speciálních prohlídkových okruhů postupně už od července. Jako první to bude již zmíněný dělostřelecký srub K – S 11, kde se podařilo bezpečně zpřístupnit celé horní patro objektu a stopy všech zkoušek z doby okupace.
Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Tvrz Hůrka je nejlépe dostupnou velkou moderní pevností v České republice (přístupná celoročně). Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Hůrka, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935–38.

Další aktuality