Úvod > Aktuality > Túry s průvodcem pro bikery i rodiny na Valašsku
Letní sporty

Túry s průvodcem pro bikery i rodiny na Valašsku

  • Vydáno7. dubna 2010
Sdružení obcí Valašsko – Horní Vsacko přichystalo pro cykloturisty na letošní sezónu skutečnou novinku. V rámci projektu Valašská Bike tour nabízí sdružení několikadenní putování členitým terénem Valašska na horském kole s průvodcem.

Autoři se nechali inspirovat v Rakousku, kde dlouhá léta úspěšně funguje projekt Alpen Tour. Program je zacílený na MTB cyklisty, kteří jsou spíše zkušenějšími bikery, rádi jezdí v hravých a technických pasážích, mají rádi přírodu a nebojí se výzvy. Díky systému výběru tras je ale program natolik adaptabilní, že je připraven i pro úplné bikerské začátečníky. Po Valašsku lze samozřejmě jezdit bez průvodce, ale výhodou jízdy s ním je, že se cyklisté podívají i na trasy neznačené v mapách a na místa, která je obtížné najít.

Program Valašská Bike Tour je možné využít od jara do podzimu. Zájemci mají na výběr pobytové varianty v délce čtyři až sedm dnů. Trasy je možné operativně upravit a ušít program na míru. Součástí je i zajištěné nocování v pěti vytipovaných horských hotelích, které nabízejí kvalitní ubytování a dobrou krajovou kuchyni i zázemí pro úschovu a servis kol. Zatímco turisté pošlapou na kole krajinou, organizátoři jejich věci převezou na místo dalšího noclehu. Doplňující službou je možnost nechat se na Valašsko dopravit – z vlakového či autobusového nádraží, případně i z letiště Mošnov.

Projekt cykloturistických výletů s průvodcem dosud na Východní Moravě chyběl. Tento výborně promyšlený turistický produkt dokáže návštěvníkům nejrůznějšího věku a zaměření nabídnout kompletní službu za velmi příznivou cenu. Valašská Bike Tour už také byla v lednu vyhlášena v kategorii veřejný sektor vítězem prvního ročníku soutěže HIT sezóny, kterou vyhlásila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Více informací:

Túry pro bikery s průvodcem

V oblasti Valašska je možné od jara 2010 využít nový turistický produkt Valašská Bike tour. Sdružení obcí Valašsko – Horní Vsacko, které tento projekt vytvořilo, nabízí několikadenní putování členitým terénem Valašska na horském kole s průvodcem.
Túry pro bikery s průvodcem

Túry pro bikery s průvodcem

V oblasti Valašska je možné využít nový turistický produkt Valašská Bike tour. Sdružení obcí Valašsko – Horní Vsacko, které tento projekt vytvořilo, nabízí několikadenní putování členitým terénem Valašska na horském kole s průvodcem.