Úvod > Aktuality > Kutná Hora okouzlí návštěvníky varhanní přehlídkou
Kutná Hora okouzlí návštěvníky varhanní přehlídkou
">
Kultura

Kutná Hora okouzlí návštěvníky varhanní přehlídkou

  • Vydáno1. září 2016
Kutná Hora se může pyšnit mnohasetletou varhanářskou a varhanickou tradicí, která v posledních desetiletích poněkud upadla v zapomnění. Festival, který pořádá Průvodcovská služba Kutná Hora jako završení Kutnohorského léta, na ni navazuje. Jeho cílem je především zprostředkovat posluchačům nevšední hudební zážitek v prostředí nejkrásnějších kutnohorských chrámů a připomenout mnohasetletou varhanickou a varhanářskou tradici.
Již šestý ročník Kutnohorského varhanního festivalu se uskuteční ve dnech 9. – 10. září 2016. V pátek 9. září od 19:00 rozezní chrám sv. Barbory melodie vynikající francouzské varhanistky Elodie Marchal. Elodie přijede podpořit starosta Remeše pan Arnaud Robinet.
 
Pro milovníky varhaní hudby je připravena komentovaná prohlídka svatobarborských varhan na sobotu 10. září od 14:00. Role průvodce se ujme varhaník a dramaturg festivalu Michal Hanuš a můžete se těšit i na krátké vystoupení.

V sobotu od 19:00 vystoupí v arciděkanském chrámu sv. Jakuba vítězové mezinárodní varhanní přehlídky Organum regium 2016. Přehlídka se koná každý druhý rok v Pardubicích a pořadatelem je Základní umělecká škola Pardubice – Polabiny.
Průvodcovská služba Kutná Hora – prohlídky stříbrného města

Průvodcovská služba Kutná Hora – prohlídky stříbrného města

Chtěli byste se při návštěvě stříbrného města dozvědět víc, než se dočtete v brožurách a na internetu? Využijte nabídky Průvodcovské služby Kutná Hora.

Večerní zážitkový program v Sedlci – Tour 77

Večerní zážitkový program v Sedlci – Tour 77

Za svitu svíček, s kostýmovanými průvodci, varhanní hudbou a zpěvy... Zážitkové programy dávají možnost navštívit sedlecké památky mimo běžnou otevírací dobu.

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Objekt kaple Božího těla se nachází v těsné blízkosti chrámu svaté Barbory a zcela jistě stojí za zhlédnutí. Kromě působivé atmosféry, kterou vyvolává nádherný halový prostor vrcholně gotického slohu, lze příležitostně zhlédnout i vystavovaná umělecká díla.

Další aktuality